2 kwietnia to Dzień Świadomości Autyzmu, a dla naszych uczniów okazja do rozmów, wymiany spostrzeżeń i wspólnej aktywności.
Musimy być świadomi!
CHCEMY WIEDZIEĆ, WSPIERAĆ I WSPÓŁISTNIEĆ
2 kwietnia to Dzień Świadomości Autyzmu, a dla naszych uczniów okazja do rozmów, wymiany spostrzeżeń i wspólnej aktywności.
Musimy być świadomi!
CHCEMY WIEDZIEĆ, WSPIERAĆ I WSPÓŁISTNIEĆ
Wczoraj, 1 kwietnia, najmłodsi uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Zwierząt! Podczas zajęć rozmawialiśmy o tym, jak dbać o naszych pupili i oraz w jaki sposób zwierzęta pozytywnie wpływają na człowieka. Nie zabrakło też wesołych gier o tematyce zwierzęcej, które sprawiły wszystkim dużo radości!
Pamiętajmy – zwierzęta to nasi przyjaciele, a troska o nie, to ważna lekcja odpowiedzialności.
Akcja charytatywna zorganizowana przez Szkolne Koło PCK dobiegła końca.
Zebrane środki czystości przekażemy do Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Krośnie, gdzie zostaną rozdysponowane do potrzebujących.
Wolontariat - oprócz realnej pomocy niesionej konkretnym osobom, jest również skuteczną formą edukacji społecznej i obywatelskiej.
Empatii, zaangażowania i międzyludzkiej solidarności nie da się nauczyć inaczej, niż poprzez działanie.
Nasi Uczniowie po raz kolejny udowodnili, że mają wielkie i otwarte serducha.
Składamy serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy zechcieli przyłączyć się do akcji.
Jeśli ktoś jeszcze nie zdarzył przekazać informacji o przyniesionych rzeczach,prosimy sie zgłosić do p.Barbary Szarek lub p.Iwony Nalepy-Dziadosz
#pck#pomaganie#dziekujemy
Życzymy wszystkim słodkiego dnia !!!
26 marca uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali Wyprawki Czytelnicze ufundowane przez instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Pasowanie na czytelnika było połączone z obchodami Międzynarodowego Dnia Teatru. Uczniowie mieli okazję poznać pojęcia związane z teatrem i pobawić się w teatr w bibliotece szkolnej.
Uczniowie klasy 7 i 8 wzięli udział w Akademii Młodego Zawodowca w "Szpetnarze”.
To była świetna okazja, by poznać ofertę edukacyjną i dowiedzieć się, jak wygląda nauka w zawodowych kierunkach. Dziękujemy za miłe przyjęcie!
W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły: Fabian Godek z kl. V, Oliwia Borek i Wiktoria Sikora z kl. VIII wzięli udział w IV Wojewódzkim Konkursie Ignacy Łukasiewicz- Polski Prometeusz. Konkurs był zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Zręcinie. Oprócz rozwiązywania zadań konkursowych uczniowie uczestniczyli w naukowych zajęciach warsztatowych. Uczniowie pięknie reprezentowali naszą szkołę. Dziękuję za trud i poświęcony czas podczas przygotowań.
Patrycja Józefowicz
Czy nas widzieliście? Ta kolorowa gromada w piękny, słoneczny dzień wyszła na długi spacer, aby ogłosić wszem i wobec, że już WIOSNA
Pierwszy Dzień Wiosny spędzony na legalnych wagarach! Woda, śmiech i trochę zdrowej rywalizacji – idealne połączenie na relaks po intensywnym tygodniu! Nie ma to jak dobra zabawa w świetnym towarzystwie. Już nie możemy doczekać się kolejnego wyjazdu!
Dziś starsze klasy powitały wiosnę w wyjątkowy sposób! Na początek Wiosenny MasterChef – musimy przyznać, że dania przygotowane przez naszą młodzież przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Smak, wygląd i kreatywność na najwyższym poziomie!
Następnie przyszła pora na Wiosenny Pokaz Mody – tu kreatywność uczniów weszła na zupełnie nowy poziom! Stroje inspirowane wiosną zachwycały kolorami, wzorami i oryginalnymi pomysłami.
Na zakończenie wszyscy wybraliśmy się na wiosenny spacer, by w pełni poczuć budzącą się do życia przyrodę i cieszyć się pierwszymi promieniami wiosennego słońca.
To był dzień pełen radości, inspiracji i wiosennej energii! Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i cudowną atmosferę!
Dziś nasi uczniowie wyruszyli w podróż do Szkocji! Podczas warsztatów poznali ciekawostki o tym kraju – od tajemniczych jezior, przez potężne zamki, aż po tradycje i symbole szkockiej kultury.
Nie zabrakło też rywalizacji – uczniowie sprawdzili swoją wiedzę w quizie! Dodatkową atrakcją byli uczniowie z klasy szóstej, którzy zachwycili nas swoimi szkockimi strojami, a Krzysiek zaprezentował brzmienie szkockich dud!
Na zakończenie uczniowie mogli utrwalić swoją wiedzę, biorąc udział w grze planszowej o Szkocji.
Miejmy nadzieję, że ta wiedza na długo zostanie w głowach naszych uczniów. Kto wie, może następnym razem zatańczymy szkockie ceilidh?
Aleksandra Krężałek
Przywitanie wiosny rozpoczynamy od poczęstunku dla wszystkich uczniów.
Na naszych lekcjach języka angielskiego łączymy naukę z dobrą zabawą i współpracą! Ćwicząc funkcje językowe, nie tylko doskonalimy komunikację, ale także uczymy się pracy w grupie, dbając o to, by każdy był aktywnie zaangażowany.
Było już Role-play – gdzie odgrywamy scenki w parach i grupach, ćwicząc naturalne dialogi. Każdy ma swoją rolę i musi współpracować, by rozmowa była płynna!
Był już escape room, gdzie rozwiązujemy zadania językowe, by wspólnie „wydostać się” z klasy!
Teraz przyszedł czas na Trimino – gdzie układamy trójkątne puzzle, łącząc pytania i odpowiedzi. Każdy w grupie ma swoją część, więc sukces zależy od wspólnej pracy!
Aleksandra Krężałek
W poniedziałek mieliśmy w naszej szkole spotkanie z biskupem pomocniczym Diecezji Rzeszowskiej, księdzem Biskupem Edwardem Białogłowskim. Przywitaliśmy naszego gościa występem artystycznym i spędziliśmy czas na rozmowie i modlitwie o potrzebne łaski dla naszej szkolnej wspólnoty.
14 marca liczba Pi obchodzi swoje święto. Data została wybrana nieprzypadkowo, ponieważ w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14, co stanowi jej przybliżoną wartość. Liczba π lub ludolfina, to stała matematyczna, która określa stosunek długości obwodu koła, do długości jego średnicy
W naszej szkole również obchodziliśmy to ważne święto – uczniowie przyłączyli się do świętowania rozwiązując zagadki oraz zadania związane z liczbą Pi.
Przekonali się również, że liczba Pi to rzeczywiście stosunek obwodu koła do jego średnicy. Towarzyszyło temu dużo emocji oraz zabawy.
Z okazji tego dnia, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Plastycznym oraz Konkursie Mistrza Pamięci liczby π.
W konkursie Plastycznym
I miejsca zajęli:
Gabriela Sikora- klasa VII
Wiktoria Lidwin - klasa IV
Piotr Jasiński - klasa IV
II miejsca:
Nikola Jakubus - klasa VIII
Jagoda Pawłowska - klasa IV
Jan Majerski - klasa IV
III miejsca:
Nikola Bany - klasa VIII
Tymoteusz Skiba - klasa IV
Anna Malewska - klasa IV
W konkursie Mistrza Pamięci Liczby π odpowiednie miejsca zajęli:
I miejsce Nikola Jakubus - klasa VIII - uczennica zapamiętała aż 262 cyfry liczby π
II miejsce Emmanuel Grochowski - klasa VIII
III miejsce Gabriela Sikora - klasa VII.
Wszystkim uczestnikom konkursów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Nikola Jakubus i Oliwia Borek reprezentowały naszą szkołę w XI edycji konkursu Junior Master of English dla klas 7-8, organizowanego przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Szczepanika w Krośnie.
Dziewczyny zdobyły największą liczbę punktów w szkolnych eliminacjach, dzięki czemu mogły zmierzyć się z najlepszymi młodymi anglistami w konkursie, który przyciągnął aż 50 uczestników!
Cieszymy się, że mogłyśmy wziąć udział w tym językowym wyzwaniu i gratulujemy Nikoli i Oliwii dobrego wyniku!
Aleksandra Krężałek
Drugoklasiści poznają kolejne zawody, dzisiaj bibliotekarz. Odwiedziliśmy Gminną Bibliotekę Publiczną w Odrzykoniu, którą kieruje mama „naszego” Adasia, pani Ania Błaszkiewicz. Opowiedziała o swojej codziennej pracy, o tym jak można zostać bibliotekarzem, zachęciła dzieci do udziału w konkursach oraz zajęciach, które odbywają się podczas ferii i wakacji w Gminna Biblioteka Publiczna w Odrzykoniu.
W tym cudownym miejscu nie zabrakło zabaw i malowania na desce, a czytelnicy mogli wypożyczyć sobie kolejne książki. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tego miejsca Książka czeka…
Zakończyliśmy program „Native Speaker w Każdej Szkole”!
Udział w zajęciach pozwolił naszym uczniom rozwijać umiejętności językowe z lektorami z całego świata!
Dziękujemy Tutlo za możliwość uczestnictwa w warsztatach i za wspaniałą współpracę. To była niesamowita okazja do nauki w praktyce, poznania różnych akcentów oraz zdobycia większej pewności w komunikacji po angielsku.
Dziękujemy wszystkim lektorom oraz organizatorom za zaangażowanie i pasję!
Aleksandra Krężałek
Anita Kaczkowska- Pikul
Nasz obóz narciarstwa biegowego w Ptaszkowej dobiegł końca, a my nie możemy wyjść z podziwu, jakie postępy poczynili nasi zawodnicy w tak krótkim czasie! Determinacja, wytrwałość i wspaniała atmosfera sprawiły, że każdy dzień był pełen emocji i nowych umiejętności.
Zwieńczeniem obozu były wczorajsze zawody, w których wszyscy uczestnicy dali z siebie 100%! Na wyróżnienie zasługują:
Olivia Sankar – 2. miejsce
Jagoda Haręzga – 4. miejsce
Aniela Ratusińska – 6 miejsce
Nikola Janocha - 6 miejsce
Aleksander Zajdel- miejsce
Franciszek Sobczak-5 miejsce
Aleksander Haręzga- 5 miejsce
Jeremi Pasieka- 6 miejsce
miejsce w klasyfikacji drużynowej
Wielkie brawa dla wszystkich uczestników – każdy z Was pokazał ogromną wolę walki i pasję do sportu! Dziękujemy pani Ewelinie Ewelina Marcisz za wspaniale treningi i motywację, CSZ Ptaszkowa za gościnę i wspaniałe zawody. Już nie możemy doczekać się kolejnych sportowych wyzwań!
Wszystkim Nauczycielom i Uczniom życzymy pełnych miłości walentynek! Niech każdy dzień przynosi uśmiech i radość w sercu.
"Niby dzień jak zawsze,
Wstanie słońce potem zgaśnie,
Jednak przez te chwile, gdy będzie ono na niebie,
Może to będzie ten dzień, gdzie nasze spojerzenia skrzyżują się na siebie,
Może ujrzysz we mnie
kogoś więcej niż zwykłą dziewczynę,
A może się mylę?
może to będzie kolejny dzień jak zawsze,
Jak zawsze będę wpatrywała się w ciebie,
I wciąż wierzyć, że nasze spojrzenia kiedyś w końcu skrzyżują się na siebie."
Powered by aSc EduPage