• Nasze lekcje...

• WRZESIEŃ 2019

Dzisiaj pierwszoklasiści znaleźli w klasie małą, niepozorną szkatułkę. Był w niej list, w którym Pani Jesień zaprosiła ich na wycieczkę do parku. Z radością przyjęli zaproszenie i poszli sprawdzić jakie zmiany zachodzą w przyrodzie o tej porze roku. Słuchali, obserwowali, wąchali, dotykali… Nawet nie przypuszczali, jakie tajemnice kryje nasz piękny park!

Lekcja wychowania fizycznego nie musi być nudna. Zamiast młota można porzucać butelką wypełnioną wodą. Korzystając z pięknej pogody ćwiczyliśmy rzuty przed szkołą.

Lekcje w-fu w parku.
          W naszym przyszkolnym parku jest fajnie nie tylko zimą. Można w nim biegać np. na 100 m co robiła dziś klasa v. Pogoda była sprzyjająca, a chęci do waki nie brakowało nikomu. Najlepsze wyniki uzyskali:
          I miejsce Zuzanna Jakubik
          II miejsce Szymon Jakubik
          III miejsce Maria Nowak i Klaudia Wójcik.
          Gratulujemy!

Klasa 8 w akcji!
          ...i to w jakiej- kulinarnej! Uczniowie klasy ósmej po trudach przygotowania do egzaminu mogli popracować w trochę odmiennej formie. Na lekcji języka angielskiego w grupach przygotowywali przepis na pizzę, które następnie wytestowali w ramach Akademii Młodego Kucharza. Przygotowali dwie wersje pizzy, tradycyjną i tę „bardziej fit” z mąki pełnoziarnistej. Wałkowali, smarowali sosem pomidorowym wybierali ulubione składniki.

Potem pizza na kilkanaście minut trafiła do piekarnika i już wszyscy mogli się nią zajadać. Jak się okazało, nic nie smakuje lepiej, niż własnoręcznie przygotowane danie… pychota

Nasza wersja ciasta na pizzę:
          szklanka ciepłego mleka
          łyżeczka soli
          łyżeczka cukru
          2 szklanki mąki
          oregano
          Wszystkie składniki wymieszaj i zostaw na 15 minut. (podziel ciasto na pół, rozwałkuj na dwie duże blachy posmarowane odrobiną oleju)