• Samorząd Uczniowski

• W roku szkolnym 2021/2022

przewodniczącą szkoły została Oliwia Urbanek z kl. VIII,

a jej zastępcą Mikołaj Stefański.

Szeregi samorządu zasiliły jeszcze Maria Nowak, Zuzanna Kucharzyk.

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

smiley

W roku szkolnym 2020/2021

przewodniczącym szkoły został Szymon Jakubik z kl. VII,

jego zastępcą Maria Nowak a drugim zastępcą Zuzanna Kucharzyk.

Szeregi samorządu zasiliły jeszcze Oliwia Urbanek, Wiktoria Szklarska oraz Gabriela Lorens.

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

smiley

Od września 2019 roku

w zarządzie Samorządu Uczniowskiego

przewodniczącą zostaje Julia Twaróg

pomagają jej:

Julia Biskup, Kamil Skwara,Wiktoria Jakubus i Szymon Jakubik

Życzymy powodzenia!

laugh

Podobnie jak w roku ubiegłym szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej „Samorządy mają głos”. Ma on na celu wspieranie rozwoju samorządności uczniowskiej w polskich szkołach poprzez organizację demokratycznych wyborów. Projekt ten jest realizowany pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Przewodniczącym samorządu uczniowskiego został Gabriel Łuczyński,

a jego zastępcą Wiktoria Stefańska -

uczniowie klasy VII

POWODZENIA!!!

wink

Wybory do Samorządu Uczniowskiego – uczymy się samorządności.

W tym roku po raz pierwszy przyłączyliśmy się do akcji „Samorządy Mają Głos”, organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Główną ideą programu jest zorganizowanie w szkole demokratycznych wyborów.

Dnia 29.09.2017 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego poprzedzone tygodniową kampanią wyborczą. Każdy kandydat mógł przedstawić swój plan na ten rok szkolny oraz promować się w dowolny sposób. Wybory odbywały się  w specjalnie przygotowanym lokalu wyborczym. Powołana została czteroosobowa komisja wyborcza w składzie: Kamila Wajda, Kacper Frączek, Sebastian Markowicz i Jakub Wilk pod opieką pani Aleksandry Krężałek.

Do głosowania przystąpiło 72 osoby z 74 uprawnionych. Głosowano na kartach wyborczych podbitych pieczęcią szkoły, należało wybrać jednego z trzynastu kandydatów. Następnie głosy zostały podliczone przez komisję. W ten sposób nasi uczniowie wybrali przewodniczącą na rok szkolny 2017/18. Gabrysia Lorens z klasy V będzie  reprezentowała społeczność uczniowską w tym roku szkolnym. Pomagać jej będą Julia Biskup, Martyna Jaworska.

Film z naszych szkolnych wyborów :)