Dbamy o środowisko
Dzień Ziemi
- 24
Szkolenie "Szkoła uczy krytycznego myślenia"
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami a tym samym wyjazd pierwszej grupy nauczycieli na szkolenie "Szkoła uczy krytycznego myślenia" do Barcellona Pozzo di Gotto na Sycylii w ramach projektu Erasmus+. Zanim jednak to nastąpi wszyscy uczestnicy mobilności muszą wziąć udział w obowiązkowym szkoleniu językowym (15 h), kulturowo-pedagogicznym (5 h) i merytorycznym (2 h).
Koordynator
Paweł Cisoń
Współfinansowane przez Unię Europejską
2
Olimpus z matematyki
11 stycznia 2022r. 15 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Olimpus
z matematyki. Odważni, a może po prostu sympatycy „królowej nauk” zmagali się z testem jednokrotnego wyboru zawierającym 30 nie najłatwiejszych zadań. Wszystkim uczestnikom należą się słowa uznania i pochwały. BRAWO!
Wielkanocne śniadanie
Wielkanoc to czas, kiedy ludzie chcą dzielić się radością ze Zmartwychwstania Pańskiego i budzącej się do życia przyrody. Spotykają się, by w radosnym i podniosłym nastroju przekazać sobie świąteczne życzenia. U nas nie mogło być inaczej.
Ostatni dzień w szkole, poprzedzający Święta Wielkanocne, różni się od pozostałych. W tym dniu stało się tradycją świąteczne śniadanie, do którego powróciliśmy po dwóch latach przerwy.
Zapach świeżego chleba przygotowanego przez naszych uczniów, jajek, kiełbasy, świątecznych bab i mazurków sprawiły, że świąteczny klimat czuć było od samego rana.
Nasze wspólne, wielkanocne śniadanie było tak naprawdę wielkim, rodzinnym spotkaniem. Wytworzyła się miła i serdeczna atmosfera, i tylko życzyć, aby nastrój świątecznej radości żył w nas jak najdłużej, a słowa piosenki "Tolerancja" śpiewanej dziś przez naszych uczniów trwały, bo jak wiadomo "życie nie tylko po to jest by brać".
Dziękujemy rodzicom za przygotowanie pysznych potraw. To dzięki Wam możemy kultywować tę piękną tradycję.
Za pomoc w przygotowaniu śniadania dziękujemy naszym niezastąpionym Pani Monice, Pani Natalii i Panu Danielowi.
Karolina Wrona
Aleksandra Krężałek
72
Laboratoria Przyszłości
W naszej szkole od samego rana przygotowania do nadchodzących Świąt
Zmiana wystroju na nieco bardziej wiosenny sprawiła, że humory dopisywały wszystkim!
A żeby wprowadzić Uczniów w iście świąteczny nastrój postanowiliśmy wraz ze Świetlikami, którym dzielnie pomagali Damian i Wiktor upiec pyszne, chrupiące chlebki na jutrzejsze wielkanocne śniadanie Sześć zarumienionych bochenków już czeka na jutrzejsze świętowanie…
Do zobaczenia!
Thermomix został zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Aleksandra Krężałek
Karolina Wrona
12
Krośnieńskie Pola Nadziei
Po dwuletniej przerwie, w Niedzielę Palmową odbyła się XIII edycja Krośnieńskich Pól Nadziei organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum w Krośnie.
W naszej szkole zawsze możemy liczyć na młodzież, która poświęci swój czas na wykonanie żonkili lub kwestowanie. To piękna postawa!
Na konto hospicjum wpłacamy 960 złotych, a wszystkim darczyńcom pragniemy podziękować za wielkie serce.
9
Dni Teatru
Z okazji obchodzonych w marcu Dni Teatru w bibliotece szkolnej odbyły się lekcje biblioteczne dla klas I - III. Uczniowie poznali historię teatru, rodzaje teatru, zasady zachowania się w teatrze. Mieli też okazje przedstawiać krótkie scenki z pacynkami. Na zakończenie zajęć projektowali kostiumy teatralne.
24
Laboratoria Przyszłości
Już na samym początku warsztatów drugoklasiści widząc tak dużą ilość „zielonych” produktów na naszym stole byli delikatnie mówiąc przerażeni....no cóż miłośników rukoli czy awokado wśród uczestników warsztatów okazało się być jak na lekarstwo. I tu na ratunek przyszła pasta kanapkowa czyli.... jak przemycić wszystkie składniki niezbędne do tego, dzieci zjadły pyszny, pełny wartości odżywczych posiłek. Pastę przygotować można z tego, co akurat mamy w lodówce i modyfikować na różne sposoby, wedle własnych pomysłów i upodobań. Pasty pasują do każdego pieczywa-świetnie smakują ze świeżym razowym chlebie, bagietką i chrupiącymi grzankami. U nas dziś aż trzy pasty: jajeczna, z awokado a także z rukolą i szynką, do tego mnóstwo warzywnych dodatków. Jak się okazało to był strzał w dziesiątkę! Polecamy wykorzystać ten pomysł w przygotowaniu drugiego śniadania
Thermomix został zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Aleksandra Krężałek
Karolina Wrona
35
Blanka Olbrycht - „Z ortografią na Ty”
5 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Kajetana Trybusa w Wojaszówce odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny pod hasłem „Z ortografią na Ty”. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół w Łękach Strzyżowskich, Odrzykoniu, Przybówce oraz Wojaszówce. Naszą szkołę reprezentowała Blanka Olbrycht, ponieważ konkurs był skierowany właśnie do uczniów klasy siódmej. W dyktandzie wiosennym aż roiło się od trudności ortograficznych, ale Blanka, zajmując III miejsce, naprawdę nieźle sobie z nimi poradziła. W nagrodę otrzymała dyplom i moc wiosenno – świątecznych ozdób. Blance serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych ortograficznych sukcesów!
1 kwietnia - prima aprilis
Prima aprilis – jeden z ulubionych dni w roku. Warto pożartować, nabrać, wprowadzić w błąd, bo przecież śmiech to zdrowie!
W klasie 3 lekcję matematyki poprowadziła nieoczekiwanie „pani Ania”…
Laboratoria Przyszłości
Marzec w kalendarzu świąt nietypowych obfituje w same smakołyki. Pewnie niewiele osób wie, że 25 marca to Międzynarodowy Dzień Gofra, a 31 marca to Światowy Dzień Budyniu. U nas dziś świętowanie na całego- piątoklasiści na warsztatach kulinarnych
przygotowali pyszny czekoladowy budyń i chrupiące gofry. Nie zabrakło też dodatków! Było pysznie
Thermomix został zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Aleksandra Krężałek
Karolina Wrona
29
Dzień bez plecaka
A tu fotorelacja z naszej ostatniej akcji #nobackpackday
Ten widok rozbawiłby największego smutasa
Były:
taczki
klatki
chlebaki
futerały
samochodziki
aktówki
szuflady
piłkarzyki
poszewki
tobołki
stare radia… i wiele, wiele innych
Kreatywność Młodych doprawdy nie zna granic!
To pierwsza, ale coś czujemy, że nie ostatnia taka akcja!
17
Laboratoria przyszłości
Czy wiecie, że zielone jedzenie daje siłę, zdrowie i optymizm?! Klasa 3 przetestowała i poleca: ciasto ze szpinakiem, placuszki z zielonego smoothie i koktajl z gruszką i kiwi. Pychotka!
Robot kuchenny został zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości
4
Pierwszy Dzień Wiosny
21 marca najmłodsi witali wiosnę. Wszystko tego dnia było inne! Brak książek, zielone koszulki, kolorowe skarpetki, a zamiast lekcji spacer, warsztaty kulinarne i zajęcia plastyczne. Wyprawa do parku i nad staw w poszukiwaniu jej oznak pozwoliła jednogłośnie stwierdzić, że WIOSNA JUŻ PRZYBYŁA, ZIMĘ PRZEGONIŁA! I to jest naprawdę dobra wiadomość, prawda?
Tymczasem starsi koledzy z klasy VI również postanowili poszukać wiosny i uwiecznić ten moment "okiem aparatu". Pobudzony podczas wycieczki apetyt zaspokoili wiosennymi kanapkami i chcąc zatrzymać wiosenny nastrój jak najdłużej, wykonali piękną dekorację swojej sali.
42
21 marca - Pierwszy Dzień Wiosny
Jak zwalczać wagary w szkole? Mamy sprawdzony sposób! Należy je uczniom zorganizować!
Piękny początek wiosny i fajowy dzień w szkole za nami!
10-cio kilometrowy wiosenny marsz z własnoręcznie wykonanymi marzannami zrobił ogromne wrażenie! Poprawiliśmy humor chyba wszystkim napotkanym przechodniom i niejednemu kierowcy. Cóż, 80-cio osobowa kolumna z wielkimi kolorowymi kukłami robi wrażenie, kto miał okazję nas zobaczyć? Dodam, że każda marzanna otrzymała imię, wszystkie były wyjątkowe i nietuzinkowe! Uczniowie puścili wodze fantazji, wyszło rewelacyjnie! Poza powitaniem wyczekiwanej od dłuższego czasu wiosny, nasz rajd był wyrazem solidarności z osobami z Zespołem Downa, zatem maszerowaliśmy w dwóch różnych, kolorowych skarpetach.
Po dłuuugim spacerze strzałem w dziesiątkę okazało się ognisko, a raczej kiełbaski znikające w mgnieniu oka… Taki początek wiosny to ja rozumiem!
Koniecznie zaglądnijcie do galerii i zapoznajcie się z Marzenkami… to znaczy marzannami! Miłych wrażeń.
74
Laboratoria Przyszłości
W klasach 1 -3 klocki LEGO chyba nigdy się nie znudzą.
Uczniowie już nawet zapomnieli o komputerach w pracowni komputerowej
Budowanie: hokeisty i bramki, toru przeszkód dla psów, tańczących ludzików wraz z ruchomym parkietem tanecznym, wyrzutni sprężynowej i gokarta z wyjmowanym hamulcem to tylko niektóre zadania, z którymi musieli zmierzyć się mali konstruktorzy w trakcie zajęć. Żadne zadanie nie sprawiło im trudności!!
Poprzez zabawę uczniowie poznali m. in. działanie kół zębatych, dźwigni i hamulców, siły tarcia oraz siły pchające o różnym natężeniu. A to dopiero początek! Przed nami jeszcze wiele wyzwań w ramach STEAM!
Paweł Cisoń
18
Wojewódzki konkurs „Ignacy Łukasiewicz – polski Prometeusz”
11 marca uczennice klasy VIII: Maria Nowak, Roksana Jania i Natalia Borek wzięły udział w Wojewódzkim konkursie „Ignacy Łukasiewicz – polski Prometeusz” organizowanym przez Zespół Szkół w Zręcinie. Reprezentantki naszej szkoły zostały wyłonione w eliminacjach szkolnych. Wykazały się dużą wiedzą o Ignacym Łukasiewiczu - pionierze przemysłu naftowego, wielkim odkrywcy i wynalazcy.
Dzień Liczby Pi
14 marca liczba Pi obchodzi swoje święto. Tę datę w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby pi. Liczba π, zwana ludolfiną jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych. Definiowana jest jako stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy. Zwykle zapamiętuje się pi jako 3,14. Liczba pi ma jednak nieskończone rozwinięcie dziesiętne, a kolejność cyfr wydaje się całkiem przypadkowa.
Z okazji Dnia Liczby Pi nasze uczennice przygotowały gazetkę szkolną.
18
Bieg Piastów
Nasza Uczennica- Krystyna Górska wystartowała wczoraj w Biegu Piastów na 6km, który ukończyła z wynikiem open 283 na 652 uczestników, a w swojej kategorii była 14. Dodamy tylko, że Bieg Piastów jest największą tego typu imprezą w Polsce i jedną z największych w Europie. Krysiu, ogromne gratulacje, tak trzymaj.
Wyjazd na łyżwy
Tak kończymy pierwszy tydzień po feriach!
Trochę nauki, trochę sportu i rozrywki- dla równowagi.
Ależ te nasze dzieci śmigają na łyżwach.
17
Archiwum Aktualności