• Kółko przyrodnicze "Mali Odkrywcy"

        • Wiosenne inspiracje

          Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów do kolejnego projektu plastyczno –przyrodniczego. Inspirując się piękna porą roku jaką jest wiosna, zachęcam do wykonania wiosennych prac z  wykorzystaniem rzeczy dostępnych w domu, a w szczególności wacików kosmetycznych. Poniżej przedstawiam propozycje prac, ale liczę na Waszą wyobraźnię. Prace proszę przysyłać na maila do 5 czerwca.

          Drodzy Uczniowie!

          Zapraszam do kolejnego przyrodniczo- plastycznego projektu. Tym razem zachęcam Was do wykonania „Zwierząt i owadów ze starych płyt CD”.
          Czego będziecie potrzebować:

          1. Kilka niepotrzebnych płyt CD
          2. Papier kolorowy
          3. Nożyczki, klej
          4. Flamastry
          5. Różne ozdoby, które znajdziecie w domu , np. pompony, cekiny, guziki

          Wykonanie jest bardzo proste. Wycinacie i naklejacie na płytę takie kształty i elementy jakie zwierzę lub owada chcecie uzyskać. Poniższe fotografie niech będą dla Was podpowiedzią i inspiracją. Zaproście do wspólnej pracy swoich domowników. Zdjęcia prac proszę przysyłać na maila pjozefowicz1@wp.pl do 11 maja. 

          Życzę owocnej pracy

          Patrycja Józefowicz

          Drodzy Uczniowie!

          W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną zapraszam Was do twórczego poszerzania swoich wiadomości i umiejętności przyrodniczych w domu. Na naszych ostatnich zajęciach rozpoczęliśmy prace nad ekologicznymi doniczkami. Zachęcam Was do zrobienia takich doniczek
          w domu, zasadzenia roślinek, ich pielęgnacji, a przede wszystkim obserwacji wzrostu i rozwoju. Na biologii omawiamy budowę korzenia i pędu, a za niedługo liście, więc myślę, że będzie to dla Was doskonałe uzupełnienie. Jednocześnie możecie pięknie przyozdobić swój pokój, aby nauka w nim była jeszcze przyjemniejsza.

          Przypomnę, co Wam potrzeba:

          1. plastikową butelkę, wybieramy miękkie butelki, aby było łatwo wycinać
          2. nożyczki
          3. farby
          4. markery, papier kolorowy samoprzylepny lub zwykły, klej
          5.  ziemia, kwiatki, sadzonki

          Na poniższych zdjęciach możecie zobaczyć jak wyglądają przykładowe eko-doniczki.

           

          Życzę owocnej pracy

          Patrycja Józefowicz

          „Modele komórek zwierzęcych”

          Na zajęciach kółka przyrodniczego uczniowie utrwalają i poszerzają wiadomości biologiczne. Dzieci wykonały modele komórek zwierzęcych wykorzystując styropianowe kule, farby, plastelinę oraz swoje zdolności manualne i plastyczne. Poprzez tą pracę uczniowie powtórzyli organella komórkowe takie jak np. mitochondrium, wakuola czy rybosomy oraz ich funkcje w komórce. Prace były wystawione na szkolnym korytarzu i spotkały się z dużym zainteresowaniem pozostałych uczniów.

          „Recykling-to bajecznie proste”

          W roku szkolnym 2019/ 2020  na zajęciach z kółka przyrodniczego uczniowie będą realizowali trzy bloki tematyczne:

          I blok- Ochrona środowiska

          II blok- Pory roku

          III blok- Promocja zdrowia

          W ramach I bloku dzieci poznały podstawowe pojęcia związane z ochroną środowiska i recyklingiem. Dowiedziały się w jaki sposób można wykorzystać odpady i wykonały projekt plastyczny związany z bajką „Minionki”. Wykorzystując kartonowe tulejki wykonały bajeczne postacie umieszczone na wyspie, na której rosła palma stworzona z plastikowej butelki.

          W ramach II bloku dzieci uczyły się mikroskopować i tworzyły preparaty świeże z marchewki, ziemniaka i cebuli. Następnie oglądały swoje preparaty pod mikroskopem i obserwowały komórki roślinne. Dzieci będą także obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie i  poznawały zjawiska przyrodnicze oraz wykonywały prace z tym związane.
                      W ramach III bloku wśród uczniów będzie promowany zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna. Będzie smacznie i zdrowo.

          Zajęcia odbywają się co drugi poniedziałek w godz. 1320- 1405

          Serdecznie zapraszam!

          Patrycja Józefowicz

          smiley

          „Wiosenna łąka”

                      „Wiosenna łąka” to ostatni projekt plastyczno- przyrodniczy

          jaki wykonali Mali Odkrywcy 

              na zajęciach kółka przyrodniczego w roku szkolnym 2018/2019.

          Jak zawsze dzieci włożyły w projekt dużo pracy, serca i energii.

          Za zaangażowanie i całoroczną pracę serdecznie dziękuje i życzę wspaniałych wakacji!

          Patrycja Józefowicz

          W ŚNIEŻNEJ KRAINIE

          W drugim semestrze Kółko Przyrodnicze zmieniło swoją nazwę. Dotychczasowe „Biedroneczki” zmieniły się w „Małych Odkrywców”. Dzieci uczęszczające na zajęcia wykonały wspólny projekt pt.”W śnieżnej krainie” przedstawiając krajobraz zimowy, jednocześnie utrwalając różne stany skupienia wody widoczne w szczególności zimą. A oto efekty pracy Małych Odkrywców.

          Wystawa zielników liści.

          Uczniowie klasy IV uczęszczający na kółko przyrodnicze „Biedroneczki” wykonali swoje pierwsze przyrodnicze książeczki- zielniki liści. Pozwoliły one poszerzyć wiedzę uczniów na temat różnych gatunków drzew, a także nauczyły rozpoznawać je po budowie liścia, jego kształcie, kolorze. Dzieci wykazały się ogromną pracowitością gdyż ze względu na zimową aurę wykonały liście samodzielnie oraz zaprojektowały strony tytułowe, zdobiące te ciekawe prace. Przyrodnicze albumy można było podziwiać na galerii szkolnej.

          Pejzaż jesienny

          Następnym dziełem przyrodniczym wykonanym przez dzieci na kółku przyrodniczym „Biedroneczki” był pejzaż jesienny. Było ono związane z obecną porą roku- jesienią. Podczas wycieczki terenowej dzieci zebrały liście, z których stworzyły jesienny las. Prace wzbogaciły wykonane z plasteliny różne leśne zwierzęta i grzyby. Była to praca grupowa, która miała nie tylko pogłębić wiedzę uczniów na temat zmian jakie zachodzą w przyrodzie jesienią, ale także zintegrować i nauczyć współpracy. Uczenie się poprzez współpracę jest aktywną metodą zdobywania wiedzy i umiejętności. Pozwala na pokonywanie trudności i rozwiązywanie problemów.

          Poznaj podwodny świat

          Kolejnym projektem przyrodniczym wykonanym przez uczniów uczęszczających na kółko przyrodnicze „Biedroneczki” był podwodny świat. Dzieci zapoznały się z ekosystemem morskim i wykonały makietę podwodnego świata: ryby, rozgwiazdy, koniki morskie i inne organizmy. Dzieci bardzo się zaangażowały i włożyły dużo serca w swoje prace.

          W ramach działalności kółka przyrodniczego „Biedroneczki” w roku szkolnym 2018/ 2019 w naszej szkole zaprezentowana była wystawa „Eko-Ludki” . Dzieci z klasy IV pod opieką pani Patrycji Józefowicz z różnych odpadów wykonały „Eko- Ludki”. Do swoich dzieł uczniowie wykorzystali między innymi: plastikowe butelki, kartonowe tulejki, plastikowe nakrętki, opakowania po jajkach. Dzieci włożyły w swoje prace dużo serca
          i zaangażowania. Poprzez twórcze działanie dowiedziały się w jaki sposób można ponownie wykorzystać wybrane odpady.

           

    • Kontakty

  • Galeria zdjęć

      brak danych