Ostatnie przygotowania do niedzielnych zawodów w nartorolkach. Zawodnicy i zawodniczki dzielnie trenowali pod okiem p. Eweliny. Trzymamy za nich kciuki i życzymy sukcesów.
Ostatnie przygotowania do niedzielnych zawodów w nartorolkach. Zawodnicy i zawodniczki dzielnie trenowali pod okiem p. Eweliny. Trzymamy za nich kciuki i życzymy sukcesów.
7 października uczniowie klasy VII wzięli udział w nietypowej lekcji plastyki w Biurze Wystaw Artystycznych w Krośnie. Zajęcia edukacyjne pn. „ByWAj w galerii – lekcje ze sztuką” poprzedzone były zwiedzaniem wystawy prac Andy’ego Warhola. Na zajęciach plastycznych w galerii uczniowie poznali technikę zwaną „blotted line”, którą stosował artysta. Uczestnicy warsztatów tworzyli ciekawe prace inspirowane twórczością Andy’ego Warhola. Efekty ich pracy zostaną wyeksponowane w szkole.
Korzystając z pięknego jesiennego Słońca, Pierwszaki wybrały się na spacer w poszukiwaniu darów jesieni. Jak widać na załączonych "obrazkach" poszukiwania okazały się jak najbardziej owocne.
Wszystkie zebrane cuda natury zostały twórczo wykorzystane na lekcjach matematyki! Uczniowie przeliczali i tworzyli zbiory według różnych kategorii a przy tym wykazali się niesamowitą kreatywnością, zaskakującymi pomysłami i zaangażowaniem. Wprost zachwycali współpracą!
Smacznie, zdrowo, kolorowo było ostatnio w klasie II.
Realizując temat „Skąd przybyły ziemniaki?” uczniowie poznali drogę ziemniaka do Polski i jego regionalne nazwy oraz ze smakiem spałaszowali ziemniaczki pieczone z ziołami.
Poniedziałkowe zajęcia o wartościach odżywczych owoców i warzyw zakończyły się degustacją pysznego soku.
Drugoklasiści wiedzą już, które produkty powinny być podstawą żywienia, a po które powinniśmy sięgać jak najrzadziej!
2 października 2020 obchodziliśmy w naszej szkole X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
W naszej szkole zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Uczniowie mieli okazje w dniu święta zmierzyć się w teście oraz w meczu z tabliczki mnożenia z innymi uczniami. W ciągu wyznaczonego czasu musieli podać jak najwięcej poprawnych wyników z mnożenia w zakresie do 100. Propagowaliśmy zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie - w każdej chwili - kiedy patrzymy na zegarek, wstukujemy numer telefonu, liczymy kieszonkowe. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci. Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia” oraz dziękujemy uczniom, którzy włączyli się w organizację tego dnia!
Jak co roku w klasie VII świętowaliśmy dzień chłopaka! Co roku w coraz większym i coraz starszym składzie.
Najlepsze życzenia dla wszystkich chłopców w naszej szkole!
Wizyty na placu zabaw to zdecydowanie to, co Tygrysy lubią najbardziej!
Oczywiście najpierw ciężka praca na siłowni- jak na porządną lekcję wf-u przystało- a dopiero potem szaleństwo na karuzeli, zjeżdżalni, huśtawce i innych cudach!
W końcu obiecaliśmy naszym Pierwszakom 1 września, że szkoła to nie tylko ławka, książki i nauka! No cóż... słowa staramy się dotrzymać.
W sobotę uczniowie z UKS Ustrobna mieli pierwsze zajęcia jazdy na nartorolkach gdzie poznali wiele ciekawych sposobów na szlifowanie formy przed zimą. Na zajęciach nauczyli się podstaw treningu narciarza biegowego oraz nartorolkarza, już w krótce będą mogli spróbować swoich sił na nartorolkach podczas zawodów sportowych które odbędą się we Frysztaku.
Uczniowie klasy I biorą udział
w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym
" Idź ty lepiej, Koziołeczku, szukać swego Pacanowa".
Od września do czerwca będą poznawać kolejne przygody dzielnego koziołka
i wykonywać bardzo ciekawe zadania. A oto efekt wrześniowych zadań:
Niezwykła lekcja biologii w naszym zakątku. Piękna pogoda, świeże powietrze i uczniowie odkrywajacy tajemnice genetyki. Było wspaniale!
Wczoraj w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Zgłosiło się trzech kandydatów. Uprawnionych do głosowania było sto dziewiętnaścioro uczniów. Oddano sto dwadzieścia dziewięć głosów z czego trzy były nieważne. Przewodniczącym szkoły został Szymon Jakubik z kl. VII, jego zastępcą Maria Nowak a drugim zastępcą Zuzanna Kucharzyk. Szeregi samorządu zasiliły jeszcze Oliwia Urbanek, Wiktoria Szklarska, Gabriela Lorens. Poczet sztandarowy obejmuje: Nikola Krasowska, Emilia Piątkiewicz i Karol Iwanicki. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!
Do grupy uczniów, którzy 22 listopada polecą na tydzień do szkoły podstawowej w Esposende w Portugalii, w wyniku dodatkowej rekrutacji, dołączyła czwórka uczennic! Są to: Maja Nowak, Maja Kowalska, Aleksandra Pawłowska z klasy VI i Klaudia Wójcik z klasy VII, Dziewczynom gratulujemy!!
Mamy nadzieję, że tym razem pandemia nie pokrzyżuje nam planów!!
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
18 września uczniowie naszej szkoły, zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice, już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”. Wszystkie klasy pozytywnie zmotywowane szczytnym celem, miały wyznaczone tereny, które solidnie posprzątano. Uczniowie zajęli się poboczami dróg w okolicach szkoły, sprzątaniem parku oraz terenem wokół pobliskiego stawu. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, a efekty pracy wszystkich uczniów były zadowalające. Wszyscy uczestnicy tegorocznej akcji „Sprzątania świata” wyrazili nadzieję, iż ich praca nie pójdzie na marne, a kolejna będzie mniej obfita w porozrzucane śmieci. Czynny udział w akcji dał im do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko, o czystość otoczenia i jakie mogą być negatywne skutki zaniechania tych działań w przyszłości.
7 czerwca br. nasza szkoła wzięła udział w Narodowym Czytaniu „Balladyny” Juliusza Słowackiego. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z klas V – VIII. Uczennice klasy VII - Patrycja i Wiktoria – przedstawiły krótką biografię autora oraz zapoznały uczniów z treścią „Balladyny”. Następnie Maria, Zuzanna, Roksana, Mikołaj i Daniel z klasy VII w strojach charakteryzujących Alinę, Balladynę, Wdowę, Kirkora i Skierkę czytali z podziałem na role wybrane fragmenty utworu na tle przygotowanej scenografii – wiejskiej chaty i lasu. Zachwyciły przepiękna interpretacja tekstu, przygotowane stroje i dekoracja. Udział naszych uczniów w tej przepięknej akcji na stałe wpisał się już w kalendarz imprez naszej szkoły.
W związku z pandemią COVID-19, która dotknęła świat, działania projektowe, w tym mobilności uczniów, planowane na maj 2020 r. zostały przesunięte na listopad 2020 r. (22 – 28.11.2020 r.). Jednocześnie wydłużył się termin realizacji projektu, którego data zakończenia została przesunięta z 15 czerwca na 15 grudnia 2020 r. Przesunięcie terminu wyjazdu o kilka miesięcy spowodowała, iż czwórka uczniów, obecnie absolwentów naszej szkoły, nie może uczestniczyć w dalszej realizacji działań projektowych. W związku z powyższym w terminie 07.09 – 15.09. 2020 r. przeprowadzona zostanie dodatkowa rekrutacja uczniów.
Zapraszamy wszystkich chętnych!! Dokumenty do pobrania u koordynatora projektu p. Pawła Cisonia.
Szczegóły rekrutacji znajdują się na stronie projektu:
Jak dobrze móc uczyć się w tak malowniczym miejscu.
Wszystkie te zakątki dosłownie na wyciągnięcie ręki, a przecież zawsze warto przewietrzyć głowy w czasie lekcji.
Jest to projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ skierowany do nauczycieli z naszej szkoły. W trakcie sierpniowej konferencji, inaugurującej nowym rok szkolny, koordynator przedstawił Radzie Pedagogicznej szczegółowe informacje dotyczące realizowanego w terminie 01.09.2020 r. – 31.03.2022 r. projektu.
Przez najbliższe kilka miesięcy ośmiu nauczycieli wraz z Dyrektorem Szkoły będzie przygotowywać się do udziału w szkoleniu z zakresu TIK ("Multimedialny warsztat pracy nauczyciela"), które odbędzie się na przełomie czerwca i sierpnia 2021 r. w Portugalii.
Milczący od czerwca, szkolny dzwonek nareszcie rozbrzmiał w naszej szkole! Roześmiane, zaciekawione, a niektóre troszkę jeszcze niepewne twarzyczki naszych uczniów wyglądały zza drzwi i czekały z niecierpliwością na oficjalne rozpoczęcie nowego roku szkolnego! Nareszcie!
Niby ta sama szkoła, ci sami nauczyciele, koleżanki i koledzy a jednak coś się zmieniło… to Wy jesteście o rok starsi i dojrzalsi, wypoczęci i z całych sił gotowi do działania! Witaj Szkoło! Witaj nowa przygodo!
Tę wspaniałą przygodę rozpoczyna z nami 15 nowych uczniów klasy I. Po złożeniu ślubowania, zostali pasowani na uczniów szkoły. Dzielne te nasze pierwszaki.
1 września to ważna data nie tylko dla uczniów, ale dla wszystkich Polaków. W Rocznicę Wybuchu II Wojny Światowej Samorząd Uczniowski zapalił znicze pod pomnikiem, by uczcić pamięć o tych, którzy 81 lat temu wyruszyli by walczyć o naszą wolność… PAMIĘTAMY!
Absolwenci:
Julia Biskup Wiktoria Jakubus
Monika Król Dominika Michalak
Emilia Pelczar Kamil Skwara
Kamil Słabiak Kinga Słabiak
Wiktoria Stefańska Julia Twaróg
Angelika Wewiórska
wychowawczyni pani Maria Maślanka
Drodzy Absolwenci!
Wszyscy jesteście fantastycznymi młodymi ludźmi, przed którymi cały świat stoi otworem. Dziękujemy Wam, że byliście z nami. Dziękujemy za otwartość, za kreatywność, za młodość. Życzymy Wam wielu sukcesów, a przede wszystkim, wiary w swoje możliwości na dalszych etapach swojej edukacji.
W roku szkolnym 2019/2020 Sportowcem Roku zostali: Maria Nowak i Szymon Jakubik.
Uczniowie nie jednokrotnie reprezentowali szkołę w różnych zawodach sportowych, wykazują szczególną aktywność fizyczną, brali czynny udział w zajęciach pozalekcyjnych.
Gratulujemy sportowcom!
Powered by aSc EduPage