Załącznik znajduje się również na szkolnej platformie edukacyjnej Moodle.
Załącznik znajduje się również na szkolnej platformie edukacyjnej Moodle.
Codziennie kierując się w stronę szkoły mijamy piękny, ustrobiański staw. Jaka jest temperatura wody, jej kolor, zapach, odczyn... Na te i inne pytania odpowiedzi poszukiwali dzisiaj uczniowie z klasy VII, którzy w ramach terenowej lekcji chemii mogli zbadać wodę ze stawu. A oto efekty...
Już po raz kolejny w naszej szkole postanowiliśmy uczcić Europejski Dzień Języków. To wydarzenie, które najwyraźniej wpisze się już na stałe w kalendarz imprez zawsze wywołuje dużo pozytywnych emocji! Przygotowywanie strojów, dekoracji, szalonych konkurencji, mnóstwo śmiechu, radosnej muzyki, dobrej zabawy i - co najważniejsze – bezcennej wiedzy sprawia zarówno nauczycielom jak i uczniom wiele radości. Kolorowa parada postaci charakterystycznych dla różnych krajów przemaszerowała korytarzem szkoły, przebrania prezentowały się obłędnie! Po raz kolejny kreatywność naszych uczniów a także ich rodziców przeszła nasze najśmielsze oczekiwania! Następnie przyszedł czas na Wielki Turniej, podczas którego dzieci integrowały się oraz uczyły zdrowej rywalizacji, a ta – proszę nam wierzyć – była zacięta!
Za zaangażowanie, Waszą twórczość i energię - dziękujemy!!!
Organizatorzy:
p. Aleksandra Krężałek
p. Iwona Nalepa- Dziadosz
p. Karolina Wrona
Zawody dobiegły końca . Uważamy ten start za bardzo udany.
Dziś obchodziliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej zwane Dniem Nauczyciela. Uczniowie podziękowali nauczycielom za trud, wiedzę i serce. Jak trudne są drogi prowadzące do wiedzy, pokazała humorystyczna scenka przedstawiająca wizerunek starej i współczesnej szkoły.
Grule, pyry, bulwy, kartofle czyli znane nam doskonale ziemniaki były dzisiaj bohaterem zajęć młodszaków. Najmłodsi dowiedzieli się skąd pochodzą, kto sprowadził je do Polski i jakie dania można z nich przyrządzić. Przekonali się, jak doskonale smakują upieczone z ziołami i ze skórką, która chroni ich najcenniejsze składniki. Można też zrobić z nich niezwykłe „ziemniaki-cudaki” i wykorzystać w wesołej zabawie… Dzień Ziemniaka uważamy za bardzo udany!
Oto nasi medaliści:
Krzysztof Radwański - miejsce 6
Zuzanna Kucharzyk - miejsce 7
Zuzanna Jakubik - miejsce 8
Nikola Jakubus - miejsce 7
Szymon Jakubik - miejsce 10
Dziękujemy wszystkim za to, że trzymali za nas kciuki! My przygotowujemy się do kolejnego startu tym razem we Frysztaku.
W piątek w naszej szkole obchodziliśmy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Na lekcjach religii uczniowie mogli zobaczyć krótki film opowiadający o życiu i pontyfikacie wielkiego rodaka św. Jana Pawła II. Po filmie był czas na pytania i różnego rodzaju zagadki związane z życiem Karola Wojtyły. Był także czas by obejrzeć gazetkę w holu szkoły. Zostało wytłumaczone hasło Dnia Papieskiego „Totus Tuus” (Cały Twój), oraz mogliśmy wpisać nasze osiągnięcia w dążeniu do świętości. Fotografię św. Jana Pawła II uświadomiły uczniom, że święty to nie człowiek smutni i niespotykany ale uśmiechnięty i otwarty na Boga i drugiego człowieka.
Chemia to nie tylko skomplikowane reakcje i obliczenia. Na dzisiejszych zajęciach uczniowie z klasy 8 mogli przekonać się, że chemia to także świat pięknych barw.
Ostatnie przygotowania do niedzielnych zawodów w nartorolkach. Zawodnicy i zawodniczki dzielnie trenowali pod okiem p. Eweliny. Trzymamy za nich kciuki i życzymy sukcesów.
7 października uczniowie klasy VII wzięli udział w nietypowej lekcji plastyki w Biurze Wystaw Artystycznych w Krośnie. Zajęcia edukacyjne pn. „ByWAj w galerii – lekcje ze sztuką” poprzedzone były zwiedzaniem wystawy prac Andy’ego Warhola. Na zajęciach plastycznych w galerii uczniowie poznali technikę zwaną „blotted line”, którą stosował artysta. Uczestnicy warsztatów tworzyli ciekawe prace inspirowane twórczością Andy’ego Warhola. Efekty ich pracy zostaną wyeksponowane w szkole.
Korzystając z pięknego jesiennego Słońca, Pierwszaki wybrały się na spacer w poszukiwaniu darów jesieni. Jak widać na załączonych "obrazkach" poszukiwania okazały się jak najbardziej owocne.
Wszystkie zebrane cuda natury zostały twórczo wykorzystane na lekcjach matematyki! Uczniowie przeliczali i tworzyli zbiory według różnych kategorii a przy tym wykazali się niesamowitą kreatywnością, zaskakującymi pomysłami i zaangażowaniem. Wprost zachwycali współpracą!
Smacznie, zdrowo, kolorowo było ostatnio w klasie II.
Realizując temat „Skąd przybyły ziemniaki?” uczniowie poznali drogę ziemniaka do Polski i jego regionalne nazwy oraz ze smakiem spałaszowali ziemniaczki pieczone z ziołami.
Poniedziałkowe zajęcia o wartościach odżywczych owoców i warzyw zakończyły się degustacją pysznego soku.
Drugoklasiści wiedzą już, które produkty powinny być podstawą żywienia, a po które powinniśmy sięgać jak najrzadziej!
2 października 2020 obchodziliśmy w naszej szkole X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
W naszej szkole zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Uczniowie mieli okazje w dniu święta zmierzyć się w teście oraz w meczu z tabliczki mnożenia z innymi uczniami. W ciągu wyznaczonego czasu musieli podać jak najwięcej poprawnych wyników z mnożenia w zakresie do 100. Propagowaliśmy zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie - w każdej chwili - kiedy patrzymy na zegarek, wstukujemy numer telefonu, liczymy kieszonkowe. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci. Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia” oraz dziękujemy uczniom, którzy włączyli się w organizację tego dnia!
Jak co roku w klasie VII świętowaliśmy dzień chłopaka! Co roku w coraz większym i coraz starszym składzie.
Najlepsze życzenia dla wszystkich chłopców w naszej szkole!
Wizyty na placu zabaw to zdecydowanie to, co Tygrysy lubią najbardziej!
Oczywiście najpierw ciężka praca na siłowni- jak na porządną lekcję wf-u przystało- a dopiero potem szaleństwo na karuzeli, zjeżdżalni, huśtawce i innych cudach!
W końcu obiecaliśmy naszym Pierwszakom 1 września, że szkoła to nie tylko ławka, książki i nauka! No cóż... słowa staramy się dotrzymać.
W sobotę uczniowie z UKS Ustrobna mieli pierwsze zajęcia jazdy na nartorolkach gdzie poznali wiele ciekawych sposobów na szlifowanie formy przed zimą. Na zajęciach nauczyli się podstaw treningu narciarza biegowego oraz nartorolkarza, już w krótce będą mogli spróbować swoich sił na nartorolkach podczas zawodów sportowych które odbędą się we Frysztaku.
Uczniowie klasy I biorą udział
w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym
" Idź ty lepiej, Koziołeczku, szukać swego Pacanowa".
Od września do czerwca będą poznawać kolejne przygody dzielnego koziołka
i wykonywać bardzo ciekawe zadania. A oto efekt wrześniowych zadań:
Niezwykła lekcja biologii w naszym zakątku. Piękna pogoda, świeże powietrze i uczniowie odkrywajacy tajemnice genetyki. Było wspaniale!
Wczoraj w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Zgłosiło się trzech kandydatów. Uprawnionych do głosowania było sto dziewiętnaścioro uczniów. Oddano sto dwadzieścia dziewięć głosów z czego trzy były nieważne. Przewodniczącym szkoły został Szymon Jakubik z kl. VII, jego zastępcą Maria Nowak a drugim zastępcą Zuzanna Kucharzyk. Szeregi samorządu zasiliły jeszcze Oliwia Urbanek, Wiktoria Szklarska, Gabriela Lorens. Poczet sztandarowy obejmuje: Nikola Krasowska, Emilia Piątkiewicz i Karol Iwanicki. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!
Powered by aSc EduPage