• „Nie bądź zielony w temacie autyzmu! Zaświeć na niebiesko!

          • Niebieski pochód przeszedł dzisiaj ulicami Ustrobnej, Bratkówki, Wojkówki i Bajd!

            A wszystko to za sprawą szkolnej akcji „Nie bądź zielony w temacie autyzmu! Zaświeć na niebiesko!”. Kolor niebieski jest bowiem symbolem solidarności z osobami z autyzmem.

            Główną ideą dzisiejszego rajdu było zarówno zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu, zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji jak i przeciwstawianie się dyskryminacji, czy też stereotypom związanym z tym zaburzeniem.

            Nasi uczniowie świetnie przygotowali się do obchodów tego ważnego dnia- pojawiły się symbole i niebieskie akcenty – elementy garderoby, baloniki, transparenty. Uczniowie wysłuchali krótkiego wprowadzenia i obejrzeli film... Jego celem było budowanie zrozumienia i akceptacji dla osób, które zmagają się z autyzmem na co dzień. Kiedy już wyruszyliśmy w drogę, uczniowie rozpoczęli zmagania z „Grą pełną wartości”, zadania wymagające… główkowania było co niemiara, ale potwierdziło się po raz kolejny- mamy niesamowicie ambitną, mądrą i wrażliwą młodzież.

            Na znak solidarności wypuściliśmy w niebo niebieską iskierkę przyjaźni!

            Mimo iż wyzwań było mnóstwo, znalazł się też czas na regenerację i kiełbaskę z ogniska!

            Przyjemne z pożytecznym i w dodatku niezła zabawa! Taki to miły dzień za nami!

          • Gminny Konkurs Plastyczny pod hasłem „Obudźmy wiosnę i pszczoły”

          • Sukcesów ciąg dalszy!

            W Gminnym Konkursie Plastycznym pod hasłem „Obudźmy wiosnę i pszczoły” zaszczytne I miejsce zajęła uczennica klasy 5 - Karolina Bielaska.

            Na III miejscu uplasował się uczeń klasy 1 - Jakub Lawera, a wyróżnienia otrzymały Aniela Ratusińska z klasy 1 oraz Anna Szymańska z klasy 4.

            Kochani, serce rośnie kiedy patrzymy na Wasze zaangażowanie i chęć rozwijania swoich pasji! Gratulujemy i życzymy Wam dalszych sukcesów.

          • Korelacja międzyprzedmiotowa z informatyki i ekologii

          • Po powrocie z job shadowing z Faro przyszła pora na wprowadzanie w naszej szkole podpatrzonych metod i form pracy, modyfikację metod już wykorzystywanych, wdrażanie dobrych praktyk.

            Zaczynamy od zajęć z informatyki, na których uczniowie często kształcą umiejętności z zakresu programowania z wykorzystaniem robota Photon.

            Tym razem poza doskonaleniem umiejętności myślenia logicznego, komputacyjnego i algorytmicznego, kształtowaniem umiejętności posługiwania się językiem informatycznym, rozwijaniem umiejętności komunikacji i pracy zespołowej uczniowie zdobywali wiedzę z zakresu… segregacji odpadów!

            Połączenie zagadnień z informatyki z zagadnieniami z ekologii i z ochrony środowiska wydawać się może dość skomplikowane, ale tylko w teorii. Po zapoznaniu się z ideą recyklingu i segregacją odpadów uczniowie przystąpili do działania – programowania. Zadaniem uczniów było zaprogramowanie robota, z wykorzystaniem bloków, aby w zależności od zadania zbierał (przejeżdżał przez pola), na których znajdują się określone śmieci np. w pierwszym zadaniu robot musiał pozbierać wszystkie śmieci, które powinny znaleźć się w niebieskim koszu.

            Po 90 minut programowania i „zbierania odpadów” przez robota segregacja odpadów nie powinna stanowić dla naszych uczniów problemu.

          • Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Obudźmy wiosnę i pszczoły”

          • Wspaniała wiadomość!

            Podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Obudźmy wiosnę i pszczoły” organizowanego przez Szkołę Podstawową w Wojaszówce zaprezentowały się trzy uczennice naszej szkoły- Iga, Natalia i Amelia. Przygotowania trwały od miesiąca, a dziewczyny podczas występów dały z siebie wszystko.

            Jest nam niezmiernie miło poinformować, że:

            Amelia Hyziak (klasa 4) - zajęła miejsce II

            A Iga Krężałek i Natalia Jabłońska- ex aequo- zajęły miejsce I

            Dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            Karolina Nowak

          • Erasmus+

          • Nasza portugalska przygoda niestety dobiegła końca. Zgodnie stwierdzamy, iż wszystkie założone cele zostały zrealizowane i to w 200%!

            Przyjechaliśmy do Portugalii nie tylko poznawać nowe metody pracy; wymieniać się doświadczeniem; poznawać nowe rozwiązania, które moglibyśmy wdrożyć w naszej szkole; ale przede wszystkim przyjechaliśmy dowiedzieć się w jaki sposób możemy rozwijać kompetencje „4C” u naszych uczniów.

            Portugalscy nauczyciele okazali się, co zresztą wiedzieliśmy pisząc projekt, ponieważ nie przez przypadek wybraliśmy tą właśnie szkołę na realizację job shadowing, prawdziwymi ekspertami. Na szczególna uwagę zasługuje gra terenowa w najstarszej dzielnicy Faro w klasach 6-8 oraz realizacja zadań metodą projektu z zakresu matematyki i statystyki w klasie 4. Te dwa przykłady dostarczyły nam bardzo wielu cennych wskazówek na to, w jaki sposób kształtować u naszym uczniów umiejetność komunikacji, współpracy w grupie, krytycznego myślenia i kreatywności.

            Z każdym kolejnym projektem Erasmus+ w naszej szkole utwierdzamy się w przekonaniu, że warto poświecić swój czas na stworzenie projektu i jego realizację, ponieważ dzięki temu mamy możliwość doskonalić swoje umiejętności, zdobywać nową wiedzę i uczuć się od najlepszych specjalistów w Europie!!!

            Współfinansowane przez Unię Europejską

          • Erasmus+

          • Pierwsze trzy dni job shadowing za nami! Było bardzo, ale to bardzo intensywnie. Inspirujące (formalne i nieformalne) spotkania z nauczycielami i uczniami, udział w zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych, spotkania z kadrą zarządzającą szkołą, zwiedzanie Algarve, smakowanie portugalskiej kuchni to tylko niektóre wydarzenia, w których uczestniczyliśmy przez ostatnie 72 h. Niezwykle ciekawym doświadczeniem było spotkanie z Shaimat, która pracuje w szkole na niewielkiej wyspie Majotta, położonej pomiędzy Afryka a Madagaskarem.

            Jest to nasz pierwszy wyjazd na mobilność typu job shadowing i na pewno nie ostatni!! Nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, jak wiele można nauczyć się obserwując, „podglądając”, rozmawiając i wymieniając się doświadczeniami z innymi nauczycielami!

            Współfinansowane przez Unię Europejską

          • Informacja

          • Drodzy Rodzice i sympatycy naszej szkoły, jest nam niezmiernie miło poinformować Was, że od września funkcję dyrektora naszej placówki pełnić będzie Pani Joanna Nowak, która 27 kwietnia ponownie wygrała konkurs na dyrektora szkoły w Ustrobnej. O pomyślnej współpracy świadczy poniższy list pochwalny napisany przez rodziców uczniów naszej szkoły. Dziękujemy za zaufanie.  A Pani Dyrektor życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

          • Konkurs Plastyki Dzieci i Młodzieży Pogranicza

          • Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły Emilia Grochowska kl. I i Emanuel Grochowski kl. VI otrzymali nagrody w Konkursie Plastyki Dzieci i Młodzieży Pogranicza organizowanym przez RCKP w Krośnie. Gratulujemy również nagrody uczennicy kl. V Karolinie Bielaska, która rozwija swoje zainteresowania i zdolności uczestnicząc w zajęciach plastycznych w Pracowni Grafiki Tradycyjnej w RCKP i tam wykonała nagrodzoną pracę. Życzymy Wszystkim dalszych sukcesów.

          • Spotkanie z OSP-KSRG BRATKÓWKA

          • Jeśli kogoś dzisiaj dziwił widok samochodów strażackich pod naszą szkołą, to uspokajamy to tylko pokaz, specjalnie przygotowany przez OSP-KSRG BRATKÓWKA dla naszych uczniów.

            Mieliśmy okazję zajrzeć do zakamarków samochodów strażackich, posiedzieć w środku, włączyć sygnały dźwiękowe oraz zobaczyć jak wygląda przygotowanie i akcja gaśnicza, a nawet sami brać w niej udział.

            Byli wśród nas tacy, którzy już dawno chcieli zostać strażakamiochotnikami, ale po dzisiejszym pokazie grono przyszłych BOHATERÓW zdecydowanie wzrosło.

            Dziękujemy za profesjonalny pokaż i cenną wiedzę:

            OSP-KSRG BRATKÓWKA

          • Spotkanie z Panią Izabelą Marcisz

          • Mieliśmy dzisiaj niebywałą przyjemność gościć w naszej szkole wyjątkowego gościa - Panią Izabela Marcisz.

            Pani Iza ma na swoim koncie ogromne sukcesy sportowe. W 2021 roku została mistrzynią świata młodzieżowców, dwa lata później objęła tytuł wicemistrzyni, a w 2022 reprezentowała nasz kraj na Sportowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Jest dwukrotną wicemistrzynią świata juniorów!

            To było dla nas bardzo wartościowe spotkanie, Pani Iza przekazała nam wiele cennych rad i wskazówek, odpowiedziała na nasze pytania no i oczywiście rozdała całe mnóstwo autografów!

            Rozbudziła w naszych Uczniach tym samym sportowego ducha, który cały czas w nich jest tylko czasami ucina sobie drzemkę.

            Zmotywowani -ku wielkiej uciesze Pani Agnieszki- obiecali regularnie stawiać się na treningach i brać udział w zawodach!

            Pani Izo, bardzo dziękujemy i mamy nadzieję do zobaczenia na trasach!

          • „Wiosenne porządki w Gminie Wojaszówka”

          •  

            Nasza szkoła, jak co roku, z ogromną przyjemnością przystąpiła do akcji „Wiosenne porządki w Gminie Wojaszówka” i w piątek na godzinie wychowawczej wszyscy (jak jeden mąż) pomaszerowaliśmy ulepszać świat! Bo jak wiadomo, zmiany zaczynamy zawsze od siebie! Nasi Uczniowie już to wiedzą!

          • Klub Młodych Odkrywców

          • Tym razem młodzi odkrywcy zgłębiali temat: 𝐽𝑎𝑘 𝑠𝑘𝑢𝑡𝑒𝑐𝑧𝑛𝑖𝑒 𝑑𝑧𝑖𝑎ł𝑎ć 𝑤 𝑧𝑒𝑠𝑝𝑜𝑙𝑒? Po obejrzeniu filmu o współpracy drużyny strażackiej, zabrali się do tworzenia "jajkodromu". Pomysły były różne, współpracaprawie znakomita, efekty: 5 wylądowało na planecie Ziemia w całości. Wnioski na przyszłość ? Praca w zespole jest najlepsza wtedy, gdy siebie słuchamy, rozdzielamy role i wspólnie działamy.

             

          • Akademia Młodego Kucharza

          • Witaminowy zawrót głowy.

            Dziś w naszej kuchni owocowo-warzywne szaleństwo! Nasza młodzież w ramach projektu „3,2,1…czas na zdrowie” przygotowała witaminowe bomby w postaci shake’ów, koltajli, granity i lodów.

            Jak się okazało nawet dziwnie wyglądający zielony jarmuż im nie straszny… jeśli tylko połączyć go z kiwi cytryną i bananem. 

            Okazję do degustacji mieli również młodsi koledzy ze świetlicy, których starsi chętnie częstowali.

            Tak smakuje zdrowie!

             

            Współfinansowane z Unii Europejskiej

            Karolina Nowak

            Aleksandra Krężałek

          • Lekcja inna niż wszystkie

          • Dziś uczniowie kl. V mieli na wychowaniu fizycznym "Lekcję inną niż wszystkie".W ramach tej lekcji została przeprowadzona próba szybkości i wytrzymałości oraz zmierzyli się z tabliczką mnożenia. Wszystkie sprawności wykonywali na czas za co zostali sprawiedliwie ocenieni.

    • Kontakty

  • Galeria zdjęć

      brak danych