Pierwszoklasiści w siedlisku Janczar w Pstrągowej.
Nauka, odpoczynek, zabawa… Dużo zabawy.
Pierwszoklasiści w siedlisku Janczar w Pstrągowej.
Nauka, odpoczynek, zabawa… Dużo zabawy.
Miło nam poinformować, iż projekt „Kształtowanie kompetencji zawodowych nauczycieli SP w Ustrobnej w międzynarodowym środowisku” otrzymał dofinansowanie (28 207 EUR) w ramach tegorocznego konkursu wniosków Erasmus+ złożonych w ramach AKCJI 1 Mobilność uczniów i kadry edukacji szkolnej - projekty krótkoterminowe (KA122-SCH).
Z pośród 715 wniosków złożonych w konkursie nasz projekt znalazł się na 13 miejscu!!
W ramach projektu dwie, pięcioosobowe, grupy nauczycieli pojadą na szkolenia do Hiszpanii (pierwsze szkolenie „Rodzice i nauczyciele: budowanie mostów” odbędzie się w Sewilli a drugie szkolenie „STEAM: nowy sposób nauczania i uczenia się” odbędzie się w Maladze) natomiast trzecia, siedmioosobowa, grupa pojedzie na job shadownig do szkoły Istituto Comprensivo Capuana Barcellona Pozzo Di Gottna na Sycylii.
Współfinansowane przez Unię Europejską
Autor projektu: Paweł Cisoń
Nie ma złej pogody na lody- a skoro pogoda nas nie rozpieszcza to jakoś trzeba sobie radzić.
Tym razem w naszej kuchni lody borówkowe i zimniutka truskawkowa pianka Mniam!
Karolina Nowak
Aleksandra Krężałek
Job shadowing w Portugalii to krótki pobyt w organizacji partnerskiej w celu przejścia szkolenia od bardziej doświadczonych nauczycieli polegające na obserwacji ich pracy w szkole, a także w celu wymiany dobrych praktyk, zdobycia umiejętności oraz wiedzy.
Po powrocie naszedł czas, aby zastosować poznane metody w pracy z uczniami naszej szkoły na lekcji języka angielskiego w klasie pierwszej. Połączenie języka angielskiego z zajęciami plastycznymi sprawiło że uczniowie wykazali się niezwykłym zapałem i kreatywnością. W trakcie takich zajęć uczniowie przestali być biernymi odbiorcami informacji lecz stali się twórcami, którzy pracując w grupach kreatywnie wykonywali swoje zadanie.
Anita Kaczkowska-Pikul
Hej Bieszczady!
Dzień pełen przygód za nami!
Klasy 2 i 3 z samego rana wyruszyły w kierunku Nowosiółek, gdzie w Muzeum Przyrodniczym „Knieja” spotkaliśmy się z wilkami, niedźwiedziami, dzikami, łosiami i innymi dzikimi kotami… brzmi groźnie, prawda? Ale nie baliśmy się nic a nic! Serio!
Odbyliśmy spacer po zaporze w Myczkowcach, a spore wrażenie zrobił na nas ogród biblijny i park miniatur.
Czym jednak byłaby wycieczka w Bieszczady bez…
Słodkiego Domku!!!
Tym słodkim akcentem kończymy tę wspaniałą wyprawę i zapraszamy do galerii.
Racuchy na jogurcie z dużą ilością jabłek, to pyszny pomysł nie tylko na śniadanie, ale i na deser lub kolację. Przepis jest banalnie prosty i szybki. Klasa szósta dziś go wypróbowała i dzieli się nim z Wami.
Składniki:
2 szklanki mąki pszennej uniwersalnej - 320 g
400 g jogurtu naturalnego
3 średnie lub większe jajka
4 łyżki brązowego cukru
1 łyżka oleju
po jednej łyżeczce sody i proszku do pieczenia
2/3 średniej wielkości jabłka - około 400 g
Wszystkie składniki mieszamy i dodajemy pokrojone w kostkę jabłka smażymy i zajadamy. U nas wersja z dżemem porzeczkowym i masłem orzechowym.
Karolina Nowak
Aleksandra Krężałek
Pysznie! Zdrowo! Kolorowo!
Uczniowie klasy 5 postawili na zdrowe przekąski podczas drugiego śniadania.
Sami zakupili produkty i przygotowali tę kolorową ucztę.
Pomyśleli także o szkolnych koleżankach i kolegach częstując ich podczas długiej przerwy witaminową bombą.
Tak trzymać Kochani!
Karolina Nowak
Aleksandra Krężałek
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci #Thermomix #gotujzthermomixem
W środę, 7 czerwca w klasie VI odbył się teleturniej matematyczny zamiast tradycyjnej lekcji matematyki. Uczniowie podzielili się na dwie drużyny, które rywalizowały między sobą o główną nagrodę. Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana. Wszyscy bardzo dobrze się bawili, a dzięki zastosowaniu gier i zabaw w edukacji można sprawić, że nauka staje się ciekawsza.
W poniedziałek, 5 czerwca szkolną bibliotekę odwiedziły dzieci z przedszkola. Poznały bibliotekę nie tylko jako miejsce czytania i wypożyczania książek, ale także miejsce zabawy. Przedszkolaki bawiły się w teatrzyk i układały puzzle. Na pamiątkę odwiedzin w bibliotece dostały zakładki do książek. Mamy nadzieje, że w przyszłości będą wzorowymi czytelnikami.
Piątka WSPANIAŁYCH zaprezentowała się dzisiaj na scenie w RCKP podczas V KROŚNIEŃSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO.
Wika, Natalka, Wika, Iga, Amelia
Mimo bardzo wysokiego poziomu, jak na konkurs powiatowy przystało, udało się wywalczyć aż dwie NAGRODY GŁÓWNE
Iga Krężałek
Natalia Jabłońska
Gratulacje!
Wszystkie Dziewczynki zostawiły na scenie swoje serducha! Jesteśmy z Was ogromnie dumni!
Życzymy Wam kolejnych tak świetnych i udanych występów!
Karolina Nowak
Ahoj Załogo!
„Kto chce to niechaj słucha,
Kto nie chce niech nie słucha,
Jak balsam są dla ucha
Morskie opowieści….”
Tralala… lala… la… la…
Uwaga, uwaga! Z ostatniej chwili!
Tereny szkoły w Ustrobnej chwilowo okupują piraci!
Z ich okrętu wydostają się dziwne stworzenia- pół ryby… pół… ludzie. Zaobserwowano też marynarzy… nie wyglądają jadnak na przetrzymywanych siłą. Jest kilku kapitanów, rybaków, płetwonurków, pereł, meduz i… rekinów
Zaraz, zaraz… słychać śpiew, wesołe okrzyki i radosny śmiech dzieci! Wszystko to wygląda na… świetną zabawę!!!
Dzień Dziecka jest jednym z najważniejszych wydarzeń w naszej szkole! Co roku staramy się, aby był to dzień wyjątkowy, zaskakujący, magiczny!
Nie ma dla nas piękniejszych chwil niż te, w których słyszymy:
„Proszę Pani… to był najlepszy dzień w moim życiu!”
Kochani! Oby każdy dzień spędzony w tej szkole był dla Was wyjątkowy! Niech takich momentów, które zostaną z Wami na długo będzie jak najwięcej! Uczcie się, bawcie, zawiązujcie nowe przyjaźnie i pielęgnujcie te „stare”… z każdego nowego doświadczenia wyciągajcie lekcję! Idźcie śmiało przez życie, a my będziemy patrzeć na Was z dumą i mocno zaciśniętymi kciukami.
Dziękujemy niezastąpionym podczas naszych wydarzeń:
Pani Monice
Pani Natalii
Pani Kasi
Panu Mariuszowi
oraz Wam Drodzy Rodzice, za to, że jak zawsze można było na Was liczyć… a stroje i poczęstunek- po raz kolejny- przeszły nasze najśmielsze oczekiwania!
W dniu 01.06.2023 r. uczniowie z klasy VI, VII i VIII uczestniczyli w XXIII "Pokazach z Fizyki", które zostały zorganizowane na Politechnice Rzeszowskiej. W programie pokazów były: ruch obrotowy, światło widzialne, ultrafiolet oraz podczerwień, bezwładność i siły bezwładności. Uczniowie mieli okazję nie tylko zobaczyć efektowne doświadczenia, ale też brać w nich udział.
"Pokazy z Fizyki" to nie wszystkie atrakcje podczas pobytu w Rzeszowie. Uczniowie odwiedzili również galerię Millenium Hall, gdzie mieli czas dla siebie.
Wyjazd okazał się bardzo udany i wszyscy zadowoleni wrócili do domu.
Projekt „3, 2, 1… czas na zdrowie” to wiele wspólnych, międzynarodowych inicjatyw, które odbywają się także wirtualnie! Dzisiaj szkoły zaangażowane w projekt zorganizowały wspólną lekcję wychowania fizycznego.
Uczniowie do wirtualnego spotkania wykorzystali komunikator Google meet. Każdy z parterów projektu miał za zadaniem przygotować zestaw dziesięciominutowy ćwiczeń, które wykonywali uczniowie ze wszystkich zaprzyjaźnionych szkół. Lekcja była bardzo, ale to bardzo intensywna, ale wszyscy dali radę.
Wysiłek był ogromny!
Paweł Cisoń
Aleksandra Krężałek
Współfinansowane przez Unię Europejską
Klasa 6 pozdrawia z Bieszczad!
Solina przywitała nas idealną pogodą na zwiedzanie,był też czas na relaks podczas rejsu statkiem.
Zadowoleni, chociaż trochę zmęczeni wracamy już do Ustrobnej, planując kolejne wspólne wyjazdy.
Pozdrawiamy
W pracy z uczniami doskonale sprawdza się metoda Mind Mappingczyli mapowanie myśli!
Mapa myśli (ang. mind map) to graficzna notatka wykonana za pomocą powiązanych ze sobą strzałek lub linii i wynikających z siebie słów-kluczy lub obrazków. Notatka ma strukturę promienistą, która odwzorowuje ciąg skojarzeń wychodzących od centralnego słowa kluczowego.
Technika ta po raz pierwszy została opracowana przez badacza ludzkiego mózgu, Tony'ego Buzana.
May myśli mają bardzo wiele zalet: stymulacjąpracę całego mózgu, poprawiają pamięć, rozwijają wyobraźnię, pobudzają kreatywność, uczą analizowania i przetwarzania treści, rozwijają umiejętność całościowego patrzenia na zagadnienie, uczą dostrzegania powiązań między elementami i wzajemnych zależności, polepszają koncentrację.
Metoda tworzenia map myśli angażuje obie półkule mózgu, a to z kolei sprawia, że informacje są lepiej zapamiętywane!Mózg o wiele łatwiej przyswaja zróżnicowaną, wielokierunkową i kolorową mapę, niż — przykładowo — jednolity ciąg tekstu.
Metoda ta szczególnie przydatna jest na zajęciach z geografii np. w klasie V uczniowie podzieleni na dwie grupy opracowują mapy myśli poszczególnych stref krajobrazowych na kuli ziemskiej. Każda grupa prezentuje na koniec zajęć, w ramach podsumowania, efekt swojej pracy. Z każdą lekcją mapy są coraz doskonalsze!
W XXI wieku miesiączkowe tabu ma się doskonale…
CZAS TO ZMIENIĆ!
Uczniowie naszej szkoły przystąpili do projektu „Łączy nas miesiączka”. Postanowili ”oswoić” kolegów i koleżanki z tematem, który NIE JEST NAM OBCY! Przecież miesiączka istnieje od zawsze, jest to całkowicie naturalny proces. Pora, by zarówno dziewczynki, jak i chłopcy wiedzieli czym jest menstruacja. To pozwoli zwalczyć problem wykluczenia menstruacyjnego… przynajmniej w naszej szkole nie ma on już racji bytu!
„Moja mała ojczyzna” to, zdaniem uczniów, jeden z ciekawszych tematów w klasie VII z geografii, ponieważ uczniowie uczą się o swojej najbliższej okolicy – „małej ojczyźnie”. Zagadnienie to poprzez odpowiedni dobór metod, form pracy i narzędzi pozwala na kształtowanie bardzo wielu, przydatnych w życiu kompetencji m. in. „kompetencji przyszłości” zwanych również kompetencjami „4C” – komunikacji, współpracy, logicznego myślenia i kreatywności.
W trakcie zajęć uczniowie:
· zdobywają wiedzę i umiejętności z geografii (poznają walory przyrodnicze i kulturowe najbliższej okolicy);
· kształcą umiejętność wyszukiwania, selekcji i porządkowania informacji oraz krytycznej oceny ich przydatności;
· kształcą umiejętność przetwarzania znalezionych w sieci informacji;
· uczą się występowania publicznego przed obiektywem kamery/telefonu, prezentując zredagowane treści;
· uczą się tworzyć nowe informacje z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych.
Dzisiaj klasa 8 na lekcji chemii utrwalała zagadnienia o białkach, cukrach i tłuszczach poprzez rebusy, krzyżówki, zagadki i quiz Kahoot. Młodzież pracowała w grupach oraz indywidualnie. Było super!
W dzisiejszym słonecznym dniu klasa 4 wraz z klasą 7 przed szkołą zasadziły w skrzynkach różnorodne warzywa i zioła. Po tej pracy aktywnie spędziły czas na powietrzu grając w siatkę. Wszyscy świetnie się bawili!
Powered by aSc EduPage