Kolejne spotkanie Klubu Młodych Odkrywców na sportowo.
Gratulujemy zwycięzcom!
Kolejne spotkanie Klubu Młodych Odkrywców na sportowo.
Gratulujemy zwycięzcom!
Znamy już ośmiu szczęśliwców, którzy pojadą w przyszłym roku do Estonii!!
Zakończyliśmy, w ramach projektu "3, 2, 1... czas na zdrowie", rekrutację uczniów do kolejnego wyjazdu.
W drugim semestrze (IV/V 2023 r.): Julka, Piotrek, Patryk (klasa VII) oraz Wioletta, Nikola, Eliza, Oliwia, Jeremi (klasa VI) wraz z grupą uczniów z Turcji i Bułgarii polecą na spotkanie z estońskimi uczniami (gospodarzami) do miejscowości Kohtla-Järve.
GRATULUJEMY!!!
Współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Koordynator projektu
Paweł Cisoń
Podczas rejonowego przeglądu Konkursu Podkarpackiego „Literatura i Dzieci” pod hasłem „Te co skaczą i fruwają…”, który odbył się w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie wystąpili Uczniowie naszej szkoły:
Wiktoria Węgrzyn, Natalia Jabłońska, Wiktoria Lidwin, Iga Krężałek, Fabian Godek, Dawid Nowotyński, Igor Kraus, Amelia Hyziak, Patrycja Furtek oraz klasa IV, która zaprezentowała inscenizację przygotowaną przez Panią Magdalenę Malinowską.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nominację do konkursu finałowego otrzymali:
Wiktoria Węgrzyn wraz z chórem w składzie: Natalia Jabłońska, Wiktoria Lidwin, Iga Krężałek, Fabian Godek, Dawid Nowotyński, Igor Kraus, którzy wykonali piosenkę „A ja mam psa”;
Iga Krężałek, która wyrecytowała wiersz „Czworonożni przyjaciele”;
Fabian Godek, który zaprezentował utwór „Mój Przyjaciel”;
Wyróżnienie otrzymała Patrycja Furtek, która zaśpiewała „Piosenkę na cztery kopyta i wiatr”
To ogromny sukces naszej młodzieży biorąc pod uwagę wysoki poziom konkursu!
Jesteśmy z Was bardzo dumni i trzymamy kciuki 13/14 grudnia podczas wielkiego finału!
Karolina Nowak
Dnia 14.11.2022 r. szkoła wzięła udział w gminnych zawodach w unihokeja które rozegrane zostały w Odrzykoniu . Po walecznych meczach, dziewczynki ostatecznie zajęły 3 miejsce natomiast chłopcy uplasowali się na 4 pozycji. Gratulujemy !
Ś𝚠𝚒ę𝚝𝚞𝚓𝚎𝚖𝚢 𝙽𝚒𝚎𝚙𝚘𝚍𝚕𝚎𝚐ł𝚘ść 𝚗𝚊𝚜𝚣𝚎𝚓 𝙾𝚓𝚌𝚣𝚢𝚣𝚗𝚢.
Halo, halo!
Meldujemy, że akcja kiermasz zakończona.
Jak zawsze przyświecał nam szczytny cel. Tym bardziej cieszy fakt, że w akcję zaangażowało się tyle osób. Zrobiliście to znakomicie.
Ciasta, ciasteczka, babki i babeczki, kremowe rurki, mini deserki, pączki i pączusie… raj dla podniebienia, a tym samym pomoc dla najbardziej potrzebujących!
Dzięki Wam uśmiechy rozpromienią małe twarzyczki chorych dzieci, a ich Gwiazdka będzie wyjątkowa i magiczna!
Dziękujemy Wam – Rodzice, za okazanie tak ogromnego serca- za te słodkie cudowności, za Waszą hojność, za poświęcony czas, a szkolnej ekipie za nieocenioną pomoc.
To dzięki naszej wspólnej pracy udało się zebrać niesamowitą kwotę 2772 złote. Za zebrane pieniążki już niedługo zakupimy prezenty dla dzieci z Paczka na Gwiazdkę.
Organizatorzy
Iwona Nalepa-Dziadosz
Karolina Nowak
Aleksandra Krężałek
Trzecie spotkanie Klubu Młodych Odkrywców - odwiedzamy miejsca pamięci.
https://nowiny24.pl/.../plebiscyt-edukacyjny-2022.../...
Jak się zaczęło?
Pierwsza państwowa szkoła powszechna w Ustrobnej rozpoczęła swą działalność w 1903r., jednakże początki nauczania sięgają roku 1861, czego dowiadujemy się z publikacji ks. Władysława Sarny pt. „Opis powiatu krośnieńskiego”, cytuję: „Parafialna szkółka w Ustrobnej figurowała w roku 1868 pośród pięciu innych działających nieregularnie w Krośnieńskim. Mieściła się w drewnianym budynku, jednoizbowa, z mieszkaniem nauczyciela”.
Dzisiaj nasza szkoła jest prężnie rozwijającą się placówką. Stawiamy na innowacyjne rozwiązania i wszechstronne podejście do rozwoju naszych Wychowanków. Nauka - w naszym odczuciu - jest dużo bardziej efektywna a zdobywanie wiedzy wręcz fascynujące pod warunkiem, że młodzi ludzie aktywnie uczestniczą w tym procesie. Zgodnie z naszymi przekonaniami uczymy przez zabawę, poszerzamy horyzonty pokazując Uczniom świat i pomagamy rozwijać ich pasje i talenty oferując im bogaty wachlarz zajęć dodatkowych. Na swoim koncie mamy: projekty Erasmus+, w tym wyjazdy zarówno Uczniów jak i Nauczycieli (Portugalia, Sycylia, Hiszpania, a już wkrótce Turcja, Bułgaria, Estonia), zimowe obozy sportowe, podczas których trenujemy narciarstwo biegowe, Zielone Szkoły, ogólnopolskie akcje charytatywne (Bieg w Piżamach, Paczka na Gwiazdkę, WOŚP), kiermasze charytatywne, nocowanie w szkole, biwakowanie pod namiotami, Kino Letnie, Syberiady, gry terenowe, rajdy, kajaki oraz nowo otwartą pracownię do zadań specjalnych, czyli pracownię robotyki. Nasi uczniowie chętnie biorą także udział w dodatkowych zajęciach: Klub Niedźwiedzia Wojtka, Klub Małych Odkrywców, Akademia Młodego Kucharza, Koło Turystyczne, Koło Teatralne, UKS, Koło Szachowe. Możemy także poszczycić się sukcesami naszej młodzieży, która zdobywa tytuły laureatów w konkursach i olimpiadach z języka polskiego angielskiego, czy matematyki oraz zaszczytne miejsca na podium zarówno w zawodach sportowych (narciarstwo biegowe, nartorolki, biegi) jak i w konkursach artystycznych (wokalnych, recytatorskich oraz plastycznych). Do tradycji w naszej szkole przeszły już coroczne akcje, imprezy i eventy organizowane w ramach integracji naszej Młodzieży, m.in.: Wioska Indiańska, Dzień Języków, Dzień Bajek, Święto Jesieni.
Sama nominacja jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i motywacją do dalszego działania. Jeżeli uznacie Państwo, że zasłużyliśmy na miano "Szkoły Roku", będzie nam bardzo miło jeśli oddacie nam swój głos.
Będziemy też wdzięczni za lajkowanie i udostępnianie naszego postu na facebooku.
Uczniowie, Dyrekcja, Nauczyciele oraz Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Monte Cassino w Ustrobnej.
Kochani 10 listopada zapraszamy na kiermasz ciast. Cel kiermaszu bardzo szczytny - za zebrane pieniądze mamy w planie zakupić prezenty świąteczne dla dzieci onkologicznie chorych. W tamtym roku udało nam się zakupić prezenty dla pięciorga dzieci. Liczymy na to, że w tym roku będzie podobnie - a może nawet lepiej. Zobaczcie na stronę Paczka na Gwiazdkę - z dnia na dzień listów przybywa. Razem spełnijmy marzenia chorych dzieci. Liczymy na Wasze dobre serca.
Nasze piątkowe pichcenie.
Dziewiątka wspaniałych młodych kucharzy stanęła do niełatwego wyzwania!
Jak sobie poradzili? Zobaczcie sami!
Jak dla nas… na medal!
A w menu… Spaghetti bolognese do tego pyszny kompot z jabłek no i nie obeszłoby się bez deseru rzecz jasna! A deserek iście jesienny - cynamonki… ależ to było pyszne!
Aleksandra Krężałek
Karolina Nowak
W dawnej szkole i dworze szlacheckim…
28 października uczniowie klasy pierwszej odwiedzili Szkołę Ludową w Żarnowcu oraz Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej, gdzie z uwagą i zdziwieniem wysłuchali opowieści o nauce i życiu codziennym w czasach prapradziadków.
Pięknie pomalowali drewniane zabawki i wyraźnie zafascynowani piórem i kałamarzem, próbowali swych sił w kaligrafii.
Rózga i klęczenie na grochu pozwoliły im docenić czasy, w których żyjemy…
Uprawianie sportu jest szczególnie ważne dla młodych ludzi, ze względu na intensywny rozwój fizyczny oraz kształtujący się charakter.
Dzisiaj mieliśmy okazję gościć zawodników narciarstwa biegowego Dawida Brila i Piotra Jareckiego.
Poprosiliśmy Sportowców o zdradzenie tajemnicy sukcesu sportowego oraz wskazanie drogi do jego osiągnięcia. Bardzo dziękujemy gościom za cenne uwagi.
A dzisiaj kolejne nasze uczennice odebrały nagrody w Gminnym Konkursie Plastycznym "Dzień Drzewa - Ogrody Dla Przyrody".
I miejsce w kategorii młodszej zdobyła uczennica klasy I - Emilka Grochowska. W grupie starszej miejsce III zdobyła Karolina Bielaska z klasy V.
Cieszymy się, że na konkurs spłynęło w szkole wiele pięknych prac i choć nie wszystkim udało się zakwalifikować, to pamiętajcie - macie talent, rozwijajcie go, bądźcie aktywni i kreatywni, warto!
27 października w Iwoniczu Zdroju odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej, w którym pięknie zaprezentowały się uczennice naszej szkoły: Eliza Olbrycht, Nikola Jakubus i Anita Armata.
Do ścisłego finału zakwalifikowała się Eliza, która 11 listopada podczas obchodów Dnia Niepodległości weźmie udział w ,,Koncercie Laureatów”, połączonym z wręczeniem nagród. Koncert odbędzie się w Iwoniczu Zdroju.
Gratulujemy!
Dziecko w krzakach czyli edukacja w plenerze!
Drugie spotkanie Klubu Młodych Odkrywców to niezwykła zabawa w poszukiwanie przyrodniczych skarbów i podziwianie piękna natury… To odkrywanie zakamarków parku i tworzenie pięknych jesiennych łańcuchów. To wsłuchiwanie się w naturę i niezapomniana przygoda!
W piątek w naszej szkole przeżywaliśmy Dzień Papieski. Była to dla nas okazja do przypomnienia sobie postaci św. Jana Pawła II. Na apelu, po krótkiej części artystycznej, nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, w którym uczniowie przedstawiali postać tego wielkiego Polaka. Całość zakończyliśmy śpiewem pieśni pt. "Barka".
20 października 2022 roku w Szkole Podstawowej w Bratkówce odbyły się eliminacje gminne do XV Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej dla dzieci i młodzieży.
Wspaniale
zaprezentowały się trzy nasze uczennice.
W kategorii klas IV–VI pierwsze miejsce zajęła Eliza Olbrycht, a drugie Nikola Jakubus.
W kategorii klas VII – VIII drugie miejsce zdobyła Anita Armata.
Wszystkie dziewczynki wezmą udział w konkursie powiatowym, który odbędzie się 27 października w Iwoniczu Zdroju. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania dobiega końca. Jak co roku bardzo dużo się działo. Tegoroczny tydzień kodowania, który w naszej szkole tak naprawdę trwa od 3 tygodni i będzie trwał… do końca roku szkolnego zbiegł się z rozpoczęciem zajęć w nowopowstałej (dzięki wsparciu Laboratoria Przyszłości) pracowni robotyki.
EU Code Week objął swym zasięgiem wszystkie klasy. Najmłodsi (klasy I – III) poznawali tajniki kodowania i programowania „bawiąc się” klockami LEGO BricQ Motion Essential oraz robotami Photon. Uczniowie klas starszych (IV – VIII) programowali i kodowali z wykorzystaniem Minecraft, robotów Photon oraz klocków LEGO Education SPIKE Prime. Ponadto poznawali tajniki projektowania przestrzennego 3D z programem Autodesk.
Organizator: Paweł Cisoń
Dziś nasi zawodnicy rywalizowali w zawodach na nartorolkach w Długie k. Jedlicza. Zawody uważamy za bardzo udane.
I miejsce:
Malwina Frydrych
Leon Gierlach
II miejsce:
Jakub Jakubus
Igor Kraus
Zuzanna Jakubik
III miejsce:
Nikola Jakubus
V miejsce:
Aleksander Zajdel
Jan Zajdel
VI miejsce:
Filip Skalski
Oliwier Skalski
Jan Janocha
Jeremi Pasieka
Jagoda Warchoł
Krzysztof Król
Franciszek Gierlach
„Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu” - myśl tę wypowiedziała Eliza Orzeszkowa, a ponieważ jest jaj najbardziej aktualna, zasługuje dziś na przypomnienie…
Powered by aSc EduPage