• Warsztaty pt. Zabawy w teatr.

          • Uczniowie klasy czwartej wzięli udział w inspirujących warsztatach pt. Zabawy w teatr, które prowadziły Dorota Patejko- nauczyciel języka polskiego i Bernadeta Węgrzyn aktorka- lalkarka w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej. Filii nr 4

          • Klub Młodych Odkrywców

          • Początek wiosny klubowicze uczcili spacerkiem do ustrobieńskiego pomnika przyrody. To dąb "Ustrobniak" - wspaniały, 300-letni świadek historii, zdobywca 3 miejsca w konkursie "Drzewo Roku 2018". Najmłodsi wiedzą, że mamy w swoim otoczeniu wspaniałe drzewo, o które powinniśmy dbać, aby mogło zachwycać kolejne pokolenia. Szkoda, że dorośli nie dają dobrego przykładu i zabrakło nam worków na śmieci, które mijaliśmy w drodze powrotnej do szkoły.

          • Wiosno, ach to Ty!

          • Mimo niesprzyjającej pogody, u nas powiew wiosny na całego.

            Dzisiaj jednak świętujemy nie tylko jej nadejście…

            21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Tegoroczny dzień obchodzimy pod hasłem „Z nami, nie dla nas”, które podkreśla kluczowe podejście do niepełnosprawności oparte na prawach człowieka.

            Pamiętajcie- ograniczenia istnieją tylko w naszej głowie!

          • Pierwszy dzień wiosny

          • Sposób pierwszaków na powitanie wiosny? Akcja „Bratki – sadzimy przed szkołą kwiatki” !

            Ich nazwa pochodzi od „bratać się” czyli kolegować, kumplować, nawiązywać przyjazne stosunki.

            Tego właśnie życzymy wszystkim uczniom u progu nadchodzącej wiosny!

          • Wyróżnienie!

          • Zdjęcie "Ekouczeń w szkole i poza nią", które zostało wykonane w trakcie pobytu uczniów w szkole podstawowej w Portugalii w ramach projektu "Uczniowie rozwijają swoje kompetencje dzięki współpracy z uczniami z krajów UE" (program: POWER 2019 r.) otrzymało wyróżnienie w konkursie Selfie+ 2022 organizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w kategorii "Wartości Europejskie w Nowej Perspektywie".

            (Na zdjęciu Blanka, obecnie uczennica VIII klasy, sadzi warzywa w ekologicznej szklarni, która powstała przy szkole w Apulii).

            Paweł Cisoń

          • Erasmus+

          • Wszystko, co dobre, szybko się kończy … w tym przypadku nie mogło być inaczej.

            Na pożegnanie szkoła partnerska przygotowała miłą niespodziankę – wieczór pożegnalny z muzyką i pysznymi smakołykami.

            Erasmus w Bułgarii był jak barwna opowieść pełna słońca, pięknych krajobrazów i okoliczności przyrody, smaków oraz przyjaźnie nastawionych ludzi. Czas pobytu upłynął ciekawie i pracowicie, mieliśmy możliwość poznania pięknego kraju, jego tradycji, kultury oraz wszechstronnego rozwoju i doskonalenia umiejętności językowych. Ta niesamowita przygoda na zawsze pozostanie w naszych wspomnieniach.

            Szczególne podziękowania kierujemy w stronę dyrektora szkoły 176 im. św. Cyryla i Metodego-Nikolaya Radulova oraz koordynatora projektu z Bułgarii Didi Todorov i Marisy Nikol za wspaniale zorganizowany czas i niezwykłą gościnność dzięki której czuliśmy się jak w domu.

            Jeszcze raz dziękujemy.

            Aleksandra Krężałek

            Paweł Cisoń

            Благодарим ви за гостоприемството

            Współfinansowane przez Unię Europejską

          • Erasmus+

          • Kolejny intensywny dzień trwa- wizyta w szkole nr 176 im. świętych Cyryla i Metodego, a tam rozdanie certyfikatów wszystkim uczestnikom mobilności. Podczas gdy nauczycieli omawiali sprawy z kolejną mobilnością w Estonii uczniowie mieli okazję lepiej poznać swoich kolegów z innych krajów. Następnie odwiedziliśmy klasztor Kremikovtsi i lokalny dom kultury, gdzie uczyliśmy się bułgarskiego tańca!

            Na ten moment to tyle- idziemy się przygotować na wieczór pożegnalny - a z niego relacja dopiero jutro.

            Współfinansowane przez Unię Europejską.

            Aleksandra Krężałek

            Paweł Cisoń

          • Erasmus+

          • Dziś aktywny dzień - zaczęliśmy od zwiedzania Narodowego Muzeum Historycznego Sofii. Jest to jedno z największych muzeów, w którym można zapoznać się z historią Bułgarii oraz całych Bałkanów. Znajdują się tu zbiory odkryte w czasie wykopalisk. Jednymi z cenniejszych są przedmioty, które odnaleziono w grobowcu trackiego króla z lat 330-300 p.n.e.

            Następnym punktem była wizyta w Parku Narodowym Witosza, gdzie zastała nas zima. W pamięci na pewno zostanie nam widok Skalnej Rzeki - długiej wstęgi głazów biegnących po stoku góry. Stamtąd udaliśmy się do parku Kambanite gdzie nad drzewami góruje niemal czterdziestometrowy pomnik, zbudowany z czterech potężnych pylonów. Na jego szczycie… dzwony. Jakby zaplątane w gęstej pajęczynie. Ale zaraz… poniżej jest ich więcej. W sumie… około stu trzydziestu, a wśród nich te z Chin, Nepalu, Tajwanu, Peru i Polski.

            Ostatnim punktem programu było zwiedzanie soboru Aleksandra Newskiego-najbardziej rozpoznawalnego budynku Sofii.

            Na koniec udaliśmy się do bułgarskiej restauracji Starata Kyszta.

            To był kolejny dobry dzień.

            Współfinansowane przez Unię Europejską.

            Aleksandra Krężałek

            Paweł Cisoń

          • Erasmus+

          • To już półmetek naszej projektowej przygody w Bułgarii. Ten dzień, podobnie, jak poprzednie również był pełen wrażeń i atrakcyjnych działań w ramach naszego projektu. Dzień rozpoczął się od wizyty na biofarmie, na której uczniowie poznali tajniki ekologicznej uprawy warzyw, owoców i ziół. Następnie w międzynarodowych polsko-estońsko-turecko-bułgarkich grupach przygotowywali potrawy z wykorzystaniem warzyw i owoców pod czujnym okiem właścicielki biofarmy oraz bułgarskich nauczycieli. W trakcie pracy uczniowie musieli wykazać się nie tylko kulinarnymi umiejętnościami ale także umiejętnością pracy pod presją czasu w zróżnicowanym, międzynarodowym środowisku. Wszyscy spisali się na medal, co widać na zdjęciach. Przygotowane potrawy były niezwykle kolorowe i… przede wszystkim przepyszne!

            Nauczyciel z kolei z inicjatywy Dyrektora partnerskiej szkoły p. Nikolaya Radulova odbyli niezwykle interesujące spotkanie z miejscowymi przedstawicielami władz okręgowych, które reprezentowała p. Daniela Raycheva. W trakcie spotkania nauczyciele poznali bułgarski system oświaty, dyskutowali nad podobieństwami i różnicami pomiędzy bułgarskim, tureckim, polskim i estońskim systemem oświaty oraz podzielili się dobrymi praktykami. Spotkanie było niezwykle inspirujące dla wszystkich nauczycieli.

            Na koniec dnia nauczyciele spotkali się w Szkole Podstawowej nr 176 im. Cyryla i Metodego w Negovan w celu omówienia scenariuszy zajęć dotyczących zdrowego stylu życia, które były wykorzystywane w ich szkołach a uczniowie, w tym samym czasie, spędzali miło popołudnie z rodzinami swoich bułgarskich kolegów.

            Współfinansowane przez Unię Europejską

            Paweł Cisoń

            Aleksandra Krężałek

          • Szkolne Koło PCK

          • Zbiórka środków chemicznych dla PCK została dzisiaj posegregowana, podliczona i zapakowana, a jutro trafi ,do OR PCK Krosno.

            Dziękujemy za przekazane produkty

            #OR PCK KROSNO#SPUSTROBNA#POMAGAMY

            Szkolny opiekun Koła PCK

            Iwona Nalepa-Dziadosz

          • Erasmus+

          • Dziś udaliśmy się do klasztoru Rila. To unikalny obiekt, który został założony w X wieku i jest największym oraz najsłynniejszym klasztorem prawosławnym w Bułgarii. Jest uważany za jeden z najważniejszych zabytków historycznych, kulturowych i architektonicznych Bułgarii i jest jedną z największych atrakcji turystycznych w tej części Starego Kontynentu.

            To jeden z zabytków wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

            Współfinansowane przez Unię Europejską

            Aleksandra Krężałek

            Paweł Cisoń

          • Erasmus+

          • Dzień pierwszy mobilności w Bułgarii powoli się kończy.

            Było mnóstwo wrażeń - wizyta w Szkole Podstawowej nr 176 im. Cyryla i Metodego w Negovan, a tam piękne powitanie przygotowane przez nauczycieli i uczniów, lunch w pobliskiej restauracji, aktywności sportowe a następnie popołudnie u rodzin. Tu też atrakcji nie brakowało.

            Czas spędzony w szkole to też kolejne działania w ramach projektu „3,2,1… czas na zdrowie”- uczniowie ze szkół z Turcji, Estonii i Polski przedstawili wyniki konkursu fotograficznego „Slow food and junk food in your lens”

            Współfinansowane przez Unię Europejską

            Aleksandra Krężałek

            Paweł Cisoń

          • Erasmus+

          • Halo, halo to znowu my.

            Przez najbliższy tydzień będziemy nadawać do Was ze stolicy Bułgarii, Sofii, w której razem z grupami z Turcji, Estonii i Bułgarii będziemy realizować kolejne zadania w ramach projektu „3,2,1… czas na zdrowie”.

            Dziś szybki spacerek, jedzonko i spanko, żeby zregenerować siły po długiej podróży. Przed nami intensywne dni.

            Dobrej nocki.

            Współfinansowane przez Unię Europejską.

          • Klub Młodych Odkrywców

          • U najmłodszych znowu goście. Tym razem Młodzi Odkrywcy spotkali się z Fifi, Sisi, Bellą i Mellą oraz ich właścicielem na dogoterapii.

          • Dzień Kobiet

          • Na ten dzień najmłodsi czekali od tygodni. Zaprosili do szkoły mamy, babcie, ciocie, by zaprezentować wiersze, tańce i piosenki,

            a wszystko to, z okazji Dnia Kobiet !

            Jeszcze raz życzymy Paniom...

            𝒲𝓈𝓏𝓎𝓈𝓉𝓀𝒾𝑒𝑔𝑜 𝓃𝒶𝒿𝓁𝑒𝓅𝓈𝓏𝑒𝑔𝑜, 𝓇𝒶𝒹𝑜ś𝒸𝒾 𝓈𝓏𝒸𝓏ęś𝒸𝒾𝒶 𝓂𝑜𝒸 𝓈ł𝑜𝓃𝑒𝒸𝓏𝓀𝒶 𝓌𝑒𝓈𝑜ł𝑒𝑔𝑜, 𝓈𝓃ó𝓌 𝓅𝒾ę𝓀𝓃𝓎𝒸𝒽 𝒸𝑜 𝓃𝑜𝒸....

            i dziękujemy za tak liczne przybycie, przemiłe słowa, uśmiechy i brawa.

          • Wielka Liga Czytelników

          • Nasze dziewczynki Mistrzyniami Powiatu w Wielkiej Lidze Czytelników!

            Drużyna w składzie: Natalia Jabłońska, Iga Krężałek, Anna Malewska przechodzi do etapu wojewódzkiego.

            Dziewczynki mogą pochwalić się wspaniałym wynikiem i znajomością książki „Marcel i czas”- zdobyły 168 ma 170 możliwych punktów

            Gratulujemy i życzymy powodzenia.

    • Kontakty

  • Galeria zdjęć

      brak danych