• Międzynarodowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

• Nasi uczniowie wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Po gminnym etapie konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji.

II miejsce zajęła praca Mirosławy Syrek z kl. I a, III miejsca zajęły: Aniela Ratusińska kl. II,  Maria Filipczak kl. VI.

Wyróżnienia otrzymali: Wojciech Wójcik kl. IV, Oliwia Pikul kl. I a, Edward Filipczak kl. I b, Miłosz Rzepski kl. I b,  Anna Malewska kl. III, Maciej Syrek kl. III.

Gratulujemy!

• UKS Ustrobna

• Kolejna edycja Podkarpackiej ligi na nartach biegowych za nami . Dziś startowaliśmy na trasie biegowej w Czarnorzekach . Trasa biegowa świetnie przygotowana choć mroźny wiatr sprawiał trudności.

Oto klasyfikacja najlepszych zawodników:

4 miejsce Aleksander Zajdel

5 miejsce Natalia Jabłońska

10 miejsce Nikola Jakubus i Jeremi Pasieka .

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za super podejście i świetne starty a rodzicom za zaangażowanie i wspieranie pociech w aktywności sportowej.

• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

• Dziękujemy Wolontariuszom z naszej szkoły za zaopiekowanie się PUSZKA STACJONATNĄ w tym tygodniu.

Dziękujemy Darczyńcom za datki.

Dziękujemy też Przedszkolakom, którzy też chętnie odwiedzają nas co roku i wspierają akcję.

Datki z tego tygodnia oraz kiermaszu słodkości zostaną przekazane do Krośnieńskiego Sztabu WOŚP.

Cieszymy się, że możemy pomagać i mamy tyłu chętnych, którzy wsparli akcję.

• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

• "Dzisiaj po tez kolejny mieliśmy wspaniałą okazję wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy na naszym szkolnym kiermaszu ciast!

Wspaniała inicjatywa, dzięki której możemy wspólnie dołożyć swoją cegiełkę do 32 finału WOŚP! Dziś kwota 2273 złote zasiliła naszą stacjonarną puszkę !

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę:

rodziców za przygotowanie ciast

pracowników Gminy Wojaszówka za wsparcie naszej akcji

pani Moniki, pani Natalii i pana Mariusza za pomoc w organizacji kiermaszu

pani Kasi Sobczak za pomoc w przygotowaniu paczek

organizatorki kiermaszu:

Barbara Szarek

• Wyjazd klasy 4 do kina

• W dniu dzisiejszym klasa 4 wybrała się do kina na film " Akademia Pana Kleksa". To współczesna wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiającą swoją treścią i forma do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog że starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultowa ekranizacje z lat 80...

Anita Kaczkowska-Pikul

• Zajęcia świetlicowe

• Dziś podczas zajęć świetlicowych korzystaliśmy z uroków zimy Zabawy na śniegu to zawsze strzał w dziesiątkę - radość dzieci, śmiech i mnóstwo energii!

• Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Zapobiegajmy Pożarom"

• Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Zapobiegajmy Pożarom" - znamy wyniki!

Oto laureaci:

Kategoria I-IV:

I miejsce: Maciej Syrek (klasa III)

II miejsce: Aniela Ratusińska (klasa II)

Kategoria V-VIII:

I miejsce: Wiktoria Sikora (klasa VII)

III miejsce: Maria Filipczak (klasa VI)

Dziękujemy Tymoteuszowi Skibie (klasa III) oraz Karolinie Bielaska (klasa VI) za udział!

Gratulujemy wszystkim i życzymy kolejnych artystycznych sukcesów!

• UKS Ustrobna

• Zawodnicy UKS Ustrobna wystartowali dziś w pierwszej edycji zawodów należących do Ligi Podkarpackiej- Ustjanowa. Były to bardzo trudne zawody, w których konkurowały najlepsze kluby z Podkarpacia. Dodatkowo pogoda nie rozpieszczała zawodników.

Kolejna druga edycja już w sobotę, a tak prezentują się wyniki pierwszej dziesiątki z dzisiejszego turnieju:

Jeremi Pasieka 9 miejsce

Bruno Morcinek 10 miejsce

Emanuel Grochowski 10 miejsce

Natalia Jabłońska 7 miejsce

Aleksander Zajdel 6 miejsce

Gratulujemy wszystkim zawodnikom wytrwałości.  Bardzo dziękujemy za dostarczone nam emocje i Waszą waleczność.

• Hu hu ha… nasza zima… wspaniała!

• Dzisiejszy dzień to prawdziwa uczta dla miłośników zimowych przygód! Ekipa z klasy 5 i 6 wyruszyła na spacer po naszej malowniczej okolicy, delektując się zimowym krajobrazem. Nie obeszło się oczywiście bez ogniska z kiełbaskami, sportowych rozgrywek i… bitwy na śnieżki

• Spotkanie z przedstawicielem Komendy Miejskiej Policji w Krośnie

• Kolejne niezwykłe spotkanie z przedstawicielem Komendy Miejskiej Policji w Krośnie! Tym razem najmłodsi uczniowie mieli okazję porozmawiać o bezpieczeństwie! Była to cenna lekcja dla naszych małych odkrywców!

Wartościowe doświadczenia, które pomagają naszym najmłodszym rozwijać świadomość i odpowiedzialność!

• 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

• 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 28 stycznia 2024 roku.

To już pewna data tego wielkiego wydarzenia w Polsce i na świecie.

Tematem tegorocznej Orkiestry są „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”.

Tymczasem my rozpoczynamy juz zbiórkę na ten szczytny cel.

Pieniądze będzie można wpłacać do puszki stacjonarnej, która stanie na parterze budynku naszej szkoły, na każdej długiej przerwie, od poniedziałku 15 stycznia do piątku 19 stycznia.

Liczymy na wszystkie gorące serca, chcące wspomóc tę piękną akcję . Razem możemy więcej!

Barbara Szarek

• Szkolenie w ramach projektu Erasmus+

• Ferie zbliżają się wielkimi krokami, a tym samym wyjazd pierwszej grupy nauczycieli na job shadowing do Barcelona Pizzo do Gotti na Sycylii w ramach projektu Erasmus+. Zanim to nastąpi wszyscy uczestnicy mobilności muszą wziąć udział w obowiązkowym szkoleniu językowym (15 h), kulturowo- pedagogicznym (5h), merytorycznym (2h) oraz z zakresu zrównoważonego rozwoju i zielonego ładu (2h).

Anita Kaczkowska-Pikul