• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

          • Zgodnie z naszą tradycją, co roku przyznajemy statuetki sportowcom, artystom, którzy swoją ciężka pracą, postawą, działalnością i zaangażowaniem wyróżnili się na przestrzeni całego roku szkolnego.

            Nagrodę Sportowca Roku 2022/23 otrzymali:

            Damian Horak

            Jagoda Warchoł

            Artysta Roku:

            Iga Krężałek

            Czytelnicy Roku:

            Jan Zajdel, Igor Kraus, Iga Krężałek, Anna Gibała, Liliana Jurusiuk, Wiktoria Lidwin, Zofia Krok, Anna Malewska, Natalia Jabłońska, Filip Skalski, Anastazja Genik, Patryk Kraus, Apolonia Stefańska, Aniela Ratusińska, Hannah Szymkiewicz, Emilia Grochowska

            Wielka Liga Czytelników:

            Mistrz Szkoły: Jan Zajdel, Aleksander Zajdel

            Aktywny czytelnik:

            Anna Gibała, Natalia Jabłońska, Aniela Ratusińska, Hannah Szymkiewicz, Emilia Grochowska, Lena Guzik, Kacper Lidwin, Emanuel Grochowski

            Życzymy Wam kolejnych sukcesów, pewności siebie i wiary we własne możliwości.

          • Absolwenci roku szkolnego 2022/2023

          • A oto i nasi tegoroczni absolwenci (2015 - 2023), którzy już od września, ale to dopiero po dłuuugich wakacjach, rozpoczną kolejny niezwykle ważnych etap w swoim życiu!!

            Anita, Dominik, Kamila, Dawid, Alan, Szymon, Maja, Adrian, Nikola, Maja, Blanka, Marek, Aleksandra, Filip, Jakub, Krzysztof, Karol, Maksymilian, Zuzanna i Michał - POWODZENIA!!!

            Wychowawca: Paweł Cisoń

          • Tegoroczny Bal Ósmoklasisty za nami!!!

          • Zamiast opisywać tańce, hulanki, dekoracje, stoły uginające się od pyszności, super muzykę, chciałbym jako wychowawca klasy VIII bardzo serdecznie podziękować w imieniu Dyrekcji, grona pedagogicznego, zaproszonych uczniów, Rodzicom uczniów z mojej klasy za przygotowanie tak fantastycznego balu!!!

            SZANOWNI RODZICE PODNIEŚLIŚCIE W TYM ROKU BARDZO WYSOKO POPRZECZKĘ!!

            DZIĘKUJĘ.

            Paweł Cisoń

          • VI Ogólnopolski Konkurs Wielkiej Ligi Czytelników

          • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Monte Cassino w Ustrobnej została MISTRZEM POLSKI WIELKIEJ LIGI CZYTELNIKÓW!!!

            Z dumą dzielimy się wiadomością, iż drużyna w składzie:

            Natalia Jabłońska,

            Iga Krężałek,

            Anna Malewska

            po wielu miesiącach czytelniczych zmagań sięgnęła po najwyższe laury w VI Ogólnopolskim Konkursie Wielkiej Ligi Czytelników.

            Dziewczynki wywalczyły sukces zdobywając na każdym z czterech etapów wybitnie wysokie wyniki.

            Gratulujemy serdecznie !!!

            Zachęcamy także do licznego udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym!

          • Wycieczka do Krakowa

          • Są takie miejsca, które każdy Polak przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić, by móc poznać prawdziwie dziedzictwo własnego kraju- jednym z nich jest z pewnością Kraków.

            Z samego rana w ramach projektu „Poznaj Polskę” ruszyliśmy na podbój tego pięknego miasta.

            Przygodę rozpoczęliśmy od Wawelu gdzie po spotkaniu ze Smokiem przy Smoczej Jamie przeszliśmy do Katedry Wawelskiej. Z wzgórza wawelskiego udaliśmy się na Rynek Główny. Wspólnie z przewodnikiem spacerowaliśmy uroczymi uliczkami wczuwając się w wyjątkowy klimat tego miasta. Ostatnim punktem naszej wyprawy był Kopiec Kościuszki, a tam - interaktywna wystawa „Kościuszko- bohater wciąż potrzebny”, spacer na Kopiec z którego rozciąga się niezwykły widok na panoramę okolic, a na koniec pyszny obiad w restauracji „Pod Kopcem”.

            Z wycieczki wracamy z dużym zasobem wiedzy, wspaniałymi wspomnieniami i pamiątkami, a doznane wrażenia i nowo poznane miejsca, długo pozostaną w naszej pamięci.

          • Pokazy historyczne

          • - Ku Niepodległej - czyli opowieść o tym, jak bohaterowie walczyli o honor, wolność i ojczyznę. Dziękujemy grupie Rekonstrukto za ciekawy pokaz historyczny.

          • Podsumowanie zajęć z robotyki i programowania

          • Wraz ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego podsumowujemy zajęcia w ramach innowacji pedagogicznych „Programowanie i robotyka”, które realizowane były na lekcjach informatyki (IV - VIII) oraz edukacji informatycznej (I - III).

            Głównymi celami wprowadzonych innowacji były przede wszystkim: nauka podstaw robotyki, algorytmiki, programowania, kreatywnego rozwiązywania problemów z pomocą komputerów oraz z zastosowaniem metod i dostępnych w sieci narzędzi; rozwój zainteresowań z zakresu algorytmiki, programowania i robotyki u uczniów; rozwijanie umiejętności interdyscyplinarnych uczniów poprzez łączenie nauki STEAM z kompetencjami społeczno-emocjonalnymi; zachęcenie i motywowanie uczniów do samodyscypliny, ćwiczenia myślenia logicznego i komputacyjnego a także współpracy z innymi uczniami mającymi ten sam problem do rozwiązania.

            W trakcie zajęć uczniowie nie tylko budowali i programowali roboty z wykorzystaniem klocków LEGO i robotów Photon, ale również poznawali programy służące do programowania blokowego m.in. Scrtach 3.0 i Photon Blocks, uczyli się przygotowywać modele do wydruku 3D, konstruowali obiekty 3D z wykorzystaniem programu Tincercad.

            Wprowadzone w ramach innowacji zajęcia zdecydowanie zdetronizowały „tradycyjne” lekcje informatyki i edukacji informatycznej.

            Realizacja zajęć z programowania i robotyki nie byłaby możliwa bez nowo powstałej pracowni robotyki, której wyposażenie zostało zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

            Paweł Cisoń

            Laboratoria Przyszłości

            #LaboratoriaPrzyszłości

            #LaboratoriaPrzyszlosci

          • Nowy projekt Erasmus+ w naszej szkole!!!!

          • Miło nam poinformować, iż projekt „Kształtowanie kompetencji zawodowych nauczycieli SP w Ustrobnej w międzynarodowym środowisku” otrzymał dofinansowanie (28 207 EUR) w ramach tegorocznego konkursu wniosków Erasmus+ złożonych w ramach AKCJI 1 Mobilność uczniów i kadry edukacji szkolnej - projekty krótkoterminowe (KA122-SCH).

            Z pośród 715 wniosków złożonych w konkursie nasz projekt znalazł się na 13 miejscu!!

            W ramach projektu dwie, pięcioosobowe, grupy nauczycieli pojadą na szkolenia do Hiszpanii (pierwsze szkolenie „Rodzice i nauczyciele: budowanie mostów” odbędzie się w Sewilli a drugie szkolenie „STEAM: nowy sposób nauczania i uczenia się” odbędzie się w Maladze) natomiast trzecia, siedmioosobowa, grupa pojedzie na job shadownig do szkoły Istituto Comprensivo Capuana Barcellona Pozzo Di Gottna na Sycylii.

            Współfinansowane przez Unię Europejską

            Autor projektu: Paweł Cisoń

             

          • Job shadowing

          • Job shadowing w Portugalii to krótki pobyt w organizacji partnerskiej w celu przejścia szkolenia od bardziej doświadczonych nauczycieli polegające na obserwacji ich pracy w szkole, a także w celu wymiany dobrych praktyk, zdobycia umiejętności oraz wiedzy.

            Po powrocie naszedł czas, aby zastosować poznane metody w pracy z uczniami naszej szkoły na lekcji języka angielskiego w klasie pierwszej. Połączenie języka angielskiego z zajęciami plastycznymi sprawiło że uczniowie wykazali się niezwykłym zapałem i kreatywnością. W trakcie takich zajęć uczniowie przestali być biernymi odbiorcami informacji lecz stali się twórcami, którzy pracując w grupach kreatywnie wykonywali swoje zadanie.

            Anita Kaczkowska-Pikul

          • Wycieczka szkolna klasy 2 i 3

          • Hej Bieszczady!

            Dzień pełen przygód za nami!

            Klasy 2 i 3 z samego rana wyruszyły w kierunku Nowosiółek, gdzie w Muzeum Przyrodniczym „Knieja” spotkaliśmy się z wilkami, niedźwiedziami, dzikami, łosiami i innymi dzikimi kotami… brzmi groźnie, prawda? Ale nie baliśmy się nic a nic! Serio!

            Odbyliśmy spacer po zaporze w Myczkowcach, a spore wrażenie zrobił na nas ogród biblijny i park miniatur.

            Czym jednak byłaby wycieczka w Bieszczady bez…

            Słodkiego Domku!!!

            Tym słodkim akcentem kończymy tę wspaniałą wyprawę i zapraszamy do galerii.

          • Akademia Młodego Kucharza

          • Racuchy na jogurcie z dużą ilością jabłek, to pyszny pomysł nie tylko na śniadanie, ale i na deser lub kolację. Przepis jest banalnie prosty i szybki. Klasa szósta dziś go wypróbowała i dzieli się nim z Wami.

            Składniki:

            2 szklanki mąki pszennej uniwersalnej - 320 g

            400 g jogurtu naturalnego

            3 średnie lub większe jajka

            4 łyżki brązowego cukru

            1 łyżka oleju

            po jednej łyżeczce sody i proszku do pieczenia

            2/3 średniej wielkości jabłka - około 400 g

            Wszystkie składniki mieszamy i dodajemy pokrojone w kostkę jabłka smażymy i zajadamy. U nas wersja z dżemem porzeczkowym i masłem orzechowym.

             

            Karolina Nowak

            Aleksandra Krężałek

            #laboratoriaprzyszlosci

            #laboratoriaprzyszłości

            Laboratoria Przyszłości

          • Lekcja matematyki inna niż wszystkie....

          • W środę,  7 czerwca w klasie VI odbył się teleturniej matematyczny zamiast tradycyjnej lekcji matematyki. Uczniowie podzielili się na dwie drużyny, które rywalizowały między sobą o główną nagrodę. Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana. Wszyscy bardzo dobrze się bawili, a dzięki zastosowaniu gier i zabaw w edukacji można sprawić, że nauka staje się ciekawsza.

          • Wizyta przedszkolaków w bibliotece szkolnej

          • W poniedziałek, 5 czerwca szkolną bibliotekę odwiedziły dzieci z przedszkola. Poznały bibliotekę nie tylko jako miejsce czytania i wypożyczania książek, ale także miejsce zabawy. Przedszkolaki bawiły się w teatrzyk i układały puzzle. Na pamiątkę odwiedzin w bibliotece dostały zakładki do książek. Mamy nadzieje, że w przyszłości będą wzorowymi czytelnikami.

          • V KROŚNIEŃSKI KONKURS RECYTATORSKI

          • Piątka WSPANIAŁYCH zaprezentowała się dzisiaj na scenie w RCKP podczas V KROŚNIEŃSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO.

            Wika, Natalka, Wika, Iga, Amelia

            Mimo bardzo wysokiego poziomu, jak na konkurs powiatowy przystało, udało się wywalczyć aż dwie NAGRODY GŁÓWNE

            Iga Krężałek

            Natalia Jabłońska

            Gratulacje!

            Wszystkie Dziewczynki zostawiły na scenie swoje serducha! Jesteśmy z Was ogromnie dumni!

            Życzymy Wam kolejnych tak świetnych i udanych występów!

            Karolina Nowak

          • Dzień Dziecka

          • Ahoj Załogo!

            „Kto chce to niechaj słucha,

            Kto nie chce niech nie słucha,

            Jak balsam są dla ucha

            Morskie opowieści….”

            Tralala… lala… la… la…

            Uwaga, uwaga! Z ostatniej chwili!

            Tereny szkoły w Ustrobnej chwilowo okupują piraci!

            Z ich okrętu wydostają się dziwne stworzenia- pół ryby… pół… ludzie. Zaobserwowano też marynarzy… nie wyglądają jadnak na przetrzymywanych siłą. Jest kilku kapitanów, rybaków, płetwonurków, pereł, meduz i… rekinów

            Zaraz, zaraz… słychać śpiew, wesołe okrzyki i radosny śmiech dzieci! Wszystko to wygląda na… świetną zabawę!!!

            Dzień Dziecka jest jednym z najważniejszych wydarzeń w naszej szkole! Co roku staramy się, aby był to dzień wyjątkowy, zaskakujący, magiczny!

            Nie ma dla nas piękniejszych chwil niż te, w których słyszymy:

            „Proszę Pani… to był najlepszy dzień w moim życiu!”

            Kochani! Oby każdy dzień spędzony w tej szkole był dla Was wyjątkowy! Niech takich momentów, które zostaną z Wami na długo będzie jak najwięcej! Uczcie się, bawcie, zawiązujcie nowe przyjaźnie i pielęgnujcie te „stare”… z każdego nowego doświadczenia wyciągajcie lekcję! Idźcie śmiało przez życie, a my będziemy patrzeć na Was z dumą i mocno zaciśniętymi kciukami.

            Dziękujemy niezastąpionym podczas naszych wydarzeń:

            Pani Monice

            Pani Natalii

            Pani Kasi

            Panu Mariuszowi

            oraz Wam Drodzy Rodzice, za to, że jak zawsze można było na Was liczyć… a stroje i poczęstunek- po raz kolejny- przeszły nasze najśmielsze oczekiwania!

             

             

          • Pokazy z Fizyki

          • W dniu 01.06.2023 r. uczniowie z klasy VI, VII i VIII uczestniczyli w XXIII "Pokazach z Fizyki", które zostały zorganizowane na Politechnice Rzeszowskiej. W programie pokazów były: ruch obrotowy, światło widzialne, ultrafiolet oraz podczerwień, bezwładność i siły bezwładności. Uczniowie mieli okazję nie tylko zobaczyć efektowne doświadczenia, ale też brać w nich udział. 

            "Pokazy z Fizyki" to nie wszystkie atrakcje podczas pobytu w Rzeszowie. Uczniowie odwiedzili również galerię Millenium Hall, gdzie mieli czas dla siebie.

            Wyjazd okazał się bardzo udany i wszyscy zadowoleni wrócili do domu.

      • Kontakty

    • Galeria zdjęć

        brak danych