• Erasmus i wdrażanie pomysłów

          • Nie istnieje bardziej skuteczne narzędzie do notowania, nauki, rozwoju pomysłów, ale także burzy mózgów, rozwiązywania problemów oraz planowania i organizacji działań niż mapy myśli.

            W trakcie jej sporządzania angażujemy nie tylko lewą, ale także prawą półkulę mózgu, używamy pamięci przestrzennej, budujemy system skojarzeń, dzięki czemu łatwiej i szybciej zapamiętujemy informacje oraz później odtwarzamy je z pamięci.

            Przy ich tworzeniu używa się rysunków i krótkich haseł.

            Mapa powinna być przejrzysta, czytelna, kolorowa, zwracająca uwagę na najważniejsze rzeczy, co też udało się wykonać uczniom klasy 7 na zajęciach języka niemieckiego.

            Uczniowie wykorzystali nie tylko wiedzę, ale także zdolności plastyczne oraz wykazali się niezwykłą kreatywnością pracując i tworząc mapy w grupach.

            Uczniowie klasy 7

            Iwona Nalepa-Dziadosz

          • Spotkanie z Bohatyrowiczami i Korczyńskimi, czyli Narodowe Czytanie 2023

          • W ramach corocznej akcji wspólnego czytania wybranej lektury, zostaliśmy w tym roku zaproszeni przez Prezydenta RP do odczytania powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. To jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej obejmujący tematykę powstania styczniowego, którego 160-lecie obchodzone jest właśnie w tym roku. Ponieważ Narodowe Czytanie na stałe zagościło już w kalendarzu imprez naszej szkoły, mieliśmy przyjemność spotkać się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami. Wysłuchaliśmy zarówno ich rozmów o Polsce, jak i codziennych pogawędek „przy polskim stole”, o bogatej nadniemeńskiej przyrodzie, wspaniałych pejzażach i krajobrazach.

          • Wycieczka klas młodszych

          • Przepis na udaną wycieczkę? Proszę bardzo! Trzy godziny w Generatorze Nauki GEN czyli nauka przez zabawę w nowoczesnych, interaktywnych pracowniach, do tego podróż pociągiem, pizza i zabawa w ogródku jordanowskim. A jeśli jeszcze dopisze pogoda, to wspaniale spędzony czas gwarantowany…

          • AKCJA - INTEGRACJA

          • Pierwsza AKCJA- INTEGRACJA w tym roku za nami! To był wspaniały dzień! Piękna pogoda. Doborowe towarzystwo. Ognisko z kiełbaskami. Gry, zabawy- istne szaleństwo. Gościnność Gospodyni i pełen uroku Przystanek Las. Naładowani pozytywną energią stwierdzamy, że… jesteśmy gotowi na ten rok szkolny.

            Przystanek Las Odrzykoń

          • Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

          • AKCJA!

            4 września rozpoczęły się zdjęcia do nowego filmu "𝗥𝗼𝗸 𝘀𝘇𝗸𝗼𝗹𝗻𝘆 𝟮𝟬𝟮𝟯/𝟮𝟬𝟮𝟰". W tym roku mamy mocną obsadę, 146 wspaniałych aktorów i kilkunastu znakomitych reżyserów. Planujemy wiele bardzo ciekawych i zaskakujących zwrotów akcji... Śledźcie nas!

            Całej ekipie życzymy, by te dziesięć miesięcy było czasem wykorzystanym w pełni do poznawania świata, pogłębiania wiedzy, rozwoju talentów, pobijania rekordów, zawiązywania przyjaźni...

            𝐏𝐨𝐰𝐨𝐝𝐳𝐞𝐧𝐢𝐚!

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

          • Inauguracja roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 4 września o godz. 9.30 na sali gimnastycznej. Rozpoczęcie poprzedzi msza święta w kościele w Ustrobnej o godz. 8.30. 

          • Kurs „Zarządzanie procesem grupowym w pracy nauczyciela”

          • Po majowym job shadowing przyszła pora na kurs „Zarządzanie procesem grupowym w pracy nauczyciela”, który podobnie jak wcześniejszą mobilność również realizujemy w Faro. Firmą przyjmującą jest WakeUp Projects, którą polecamy wszystkim instytucjom szukającym partnerów do projektów Erasmus+. Są świetni w tym, co robią!!!

            Program naszego pobytu jak zwykle, jest bardzo napięty. Zresztą jest tak za każdym razem, gdy wyjeżdżamy „na Erasmusa”. Chcąc pogodzić realizację programu edukacyjnego (job shadowing lub kurs) ze zwiedzaniem, odrobiną wypoczynku trzeba rozciągnąć dobę do granic możliwości i zintensyfikować działania… Nam zawsze się to udaje! W niedziele zwiedziliśmy Sewillę w 52 stopniowym upale a od wczoraj intensywnie się szkolimy. Oczywiście po szkoleniu biegamy na plażę .

            Efekty szkolenia będą zauważalne w naszej pracy już od września.

            Współfinansowane przez Unię Europejską.

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

          • Zgodnie z naszą tradycją, co roku przyznajemy statuetki sportowcom, artystom, którzy swoją ciężka pracą, postawą, działalnością i zaangażowaniem wyróżnili się na przestrzeni całego roku szkolnego.

            Nagrodę Sportowca Roku 2022/23 otrzymali:

            Damian Horak

            Jagoda Warchoł

            Artysta Roku:

            Iga Krężałek

            Czytelnicy Roku:

            Jan Zajdel, Igor Kraus, Iga Krężałek, Anna Gibała, Liliana Jurusiuk, Wiktoria Lidwin, Zofia Krok, Anna Malewska, Natalia Jabłońska, Filip Skalski, Anastazja Genik, Patryk Kraus, Apolonia Stefańska, Aniela Ratusińska, Hannah Szymkiewicz, Emilia Grochowska

            Wielka Liga Czytelników:

            Mistrz Szkoły: Jan Zajdel, Aleksander Zajdel

            Aktywny czytelnik:

            Anna Gibała, Natalia Jabłońska, Aniela Ratusińska, Hannah Szymkiewicz, Emilia Grochowska, Lena Guzik, Kacper Lidwin, Emanuel Grochowski

            Życzymy Wam kolejnych sukcesów, pewności siebie i wiary we własne możliwości.

          • Absolwenci roku szkolnego 2022/2023

          • A oto i nasi tegoroczni absolwenci (2015 - 2023), którzy już od września, ale to dopiero po dłuuugich wakacjach, rozpoczną kolejny niezwykle ważnych etap w swoim życiu!!

            Anita, Dominik, Kamila, Dawid, Alan, Szymon, Maja, Adrian, Nikola, Maja, Blanka, Marek, Aleksandra, Filip, Jakub, Krzysztof, Karol, Maksymilian, Zuzanna i Michał - POWODZENIA!!!

            Wychowawca: Paweł Cisoń

          • Tegoroczny Bal Ósmoklasisty za nami!!!

          • Zamiast opisywać tańce, hulanki, dekoracje, stoły uginające się od pyszności, super muzykę, chciałbym jako wychowawca klasy VIII bardzo serdecznie podziękować w imieniu Dyrekcji, grona pedagogicznego, zaproszonych uczniów, Rodzicom uczniów z mojej klasy za przygotowanie tak fantastycznego balu!!!

            SZANOWNI RODZICE PODNIEŚLIŚCIE W TYM ROKU BARDZO WYSOKO POPRZECZKĘ!!

            DZIĘKUJĘ.

            Paweł Cisoń

          • VI Ogólnopolski Konkurs Wielkiej Ligi Czytelników

          • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Monte Cassino w Ustrobnej została MISTRZEM POLSKI WIELKIEJ LIGI CZYTELNIKÓW!!!

            Z dumą dzielimy się wiadomością, iż drużyna w składzie:

            Natalia Jabłońska,

            Iga Krężałek,

            Anna Malewska

            po wielu miesiącach czytelniczych zmagań sięgnęła po najwyższe laury w VI Ogólnopolskim Konkursie Wielkiej Ligi Czytelników.

            Dziewczynki wywalczyły sukces zdobywając na każdym z czterech etapów wybitnie wysokie wyniki.

            Gratulujemy serdecznie !!!

            Zachęcamy także do licznego udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym!

          • Wycieczka do Krakowa

          • Są takie miejsca, które każdy Polak przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić, by móc poznać prawdziwie dziedzictwo własnego kraju- jednym z nich jest z pewnością Kraków.

            Z samego rana w ramach projektu „Poznaj Polskę” ruszyliśmy na podbój tego pięknego miasta.

            Przygodę rozpoczęliśmy od Wawelu gdzie po spotkaniu ze Smokiem przy Smoczej Jamie przeszliśmy do Katedry Wawelskiej. Z wzgórza wawelskiego udaliśmy się na Rynek Główny. Wspólnie z przewodnikiem spacerowaliśmy uroczymi uliczkami wczuwając się w wyjątkowy klimat tego miasta. Ostatnim punktem naszej wyprawy był Kopiec Kościuszki, a tam - interaktywna wystawa „Kościuszko- bohater wciąż potrzebny”, spacer na Kopiec z którego rozciąga się niezwykły widok na panoramę okolic, a na koniec pyszny obiad w restauracji „Pod Kopcem”.

            Z wycieczki wracamy z dużym zasobem wiedzy, wspaniałymi wspomnieniami i pamiątkami, a doznane wrażenia i nowo poznane miejsca, długo pozostaną w naszej pamięci.

          • Pokazy historyczne

          • - Ku Niepodległej - czyli opowieść o tym, jak bohaterowie walczyli o honor, wolność i ojczyznę. Dziękujemy grupie Rekonstrukto za ciekawy pokaz historyczny.

          • Podsumowanie zajęć z robotyki i programowania

          • Wraz ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego podsumowujemy zajęcia w ramach innowacji pedagogicznych „Programowanie i robotyka”, które realizowane były na lekcjach informatyki (IV - VIII) oraz edukacji informatycznej (I - III).

            Głównymi celami wprowadzonych innowacji były przede wszystkim: nauka podstaw robotyki, algorytmiki, programowania, kreatywnego rozwiązywania problemów z pomocą komputerów oraz z zastosowaniem metod i dostępnych w sieci narzędzi; rozwój zainteresowań z zakresu algorytmiki, programowania i robotyki u uczniów; rozwijanie umiejętności interdyscyplinarnych uczniów poprzez łączenie nauki STEAM z kompetencjami społeczno-emocjonalnymi; zachęcenie i motywowanie uczniów do samodyscypliny, ćwiczenia myślenia logicznego i komputacyjnego a także współpracy z innymi uczniami mającymi ten sam problem do rozwiązania.

            W trakcie zajęć uczniowie nie tylko budowali i programowali roboty z wykorzystaniem klocków LEGO i robotów Photon, ale również poznawali programy służące do programowania blokowego m.in. Scrtach 3.0 i Photon Blocks, uczyli się przygotowywać modele do wydruku 3D, konstruowali obiekty 3D z wykorzystaniem programu Tincercad.

            Wprowadzone w ramach innowacji zajęcia zdecydowanie zdetronizowały „tradycyjne” lekcje informatyki i edukacji informatycznej.

            Realizacja zajęć z programowania i robotyki nie byłaby możliwa bez nowo powstałej pracowni robotyki, której wyposażenie zostało zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

            Paweł Cisoń

            Laboratoria Przyszłości

            #LaboratoriaPrzyszłości

            #LaboratoriaPrzyszlosci

          • Nowy projekt Erasmus+ w naszej szkole!!!!

          • Miło nam poinformować, iż projekt „Kształtowanie kompetencji zawodowych nauczycieli SP w Ustrobnej w międzynarodowym środowisku” otrzymał dofinansowanie (28 207 EUR) w ramach tegorocznego konkursu wniosków Erasmus+ złożonych w ramach AKCJI 1 Mobilność uczniów i kadry edukacji szkolnej - projekty krótkoterminowe (KA122-SCH).

            Z pośród 715 wniosków złożonych w konkursie nasz projekt znalazł się na 13 miejscu!!

            W ramach projektu dwie, pięcioosobowe, grupy nauczycieli pojadą na szkolenia do Hiszpanii (pierwsze szkolenie „Rodzice i nauczyciele: budowanie mostów” odbędzie się w Sewilli a drugie szkolenie „STEAM: nowy sposób nauczania i uczenia się” odbędzie się w Maladze) natomiast trzecia, siedmioosobowa, grupa pojedzie na job shadownig do szkoły Istituto Comprensivo Capuana Barcellona Pozzo Di Gottna na Sycylii.

            Współfinansowane przez Unię Europejską

            Autor projektu: Paweł Cisoń

             

          • Job shadowing

          • Job shadowing w Portugalii to krótki pobyt w organizacji partnerskiej w celu przejścia szkolenia od bardziej doświadczonych nauczycieli polegające na obserwacji ich pracy w szkole, a także w celu wymiany dobrych praktyk, zdobycia umiejętności oraz wiedzy.

            Po powrocie naszedł czas, aby zastosować poznane metody w pracy z uczniami naszej szkoły na lekcji języka angielskiego w klasie pierwszej. Połączenie języka angielskiego z zajęciami plastycznymi sprawiło że uczniowie wykazali się niezwykłym zapałem i kreatywnością. W trakcie takich zajęć uczniowie przestali być biernymi odbiorcami informacji lecz stali się twórcami, którzy pracując w grupach kreatywnie wykonywali swoje zadanie.

            Anita Kaczkowska-Pikul

    • Kontakty

  • Galeria zdjęć

      brak danych