• Lekcja inna niż wszystkie.

          • A co jakby pozwolić uczniom na korzystanie z telefonu na lekcji, oczywiście pod kontrolą?

            Zobaczcie jaki minikomiks uczniowie klasy 7 stworzyli na zajęciach języka niemieckiego.

          • Śniadanie wielkanocne

          • Dzisiaj w naszej szkole odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne. Przypomnieliśmy sobie najważniejsze zwyczaje związane z Wielkanocą i zjedliśmy potrawy przygotowane przez rodziców uczniów. Życzymy wszystkim pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom błogosławionych Świąt Wielkanocnych.

          • Turniej Wiedzy Pożarniczej

          • 28 marca w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Pietruszej Woli odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali Dawid Nowotyński kl. III i Jeremi Pasieka kl. VI. Dawid zajął III miejsce w kategorii klas I – IV. Gratulujemy!

             

          • Pola Nadziei 2023

          • Żonkile symbolizują życie i nadzieję. Są nieodłącznym elementem kwesty na rzecz hospicjum.

            Również my- uczniowie SP Ustrobna wraz z opiekunami, jak co roku, pośredniczyliśmy w tej zbiórce organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum w Krośnie.

            Dziękujemy Wolontariuszom i Darczyńcom.

            Serce rośnie, kiedy widzimy jak nasza społeczność lokalna wspiera potrzebujących.

          • Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

          • 30 marca uczniowie 1 klasy odwiedzili Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej i trzeba przyznać, że ta wizyta bardzo im przypadła do gustu. Wędrując po budynku, napotkali wiele niezwykłych miejsc, które dzięki osiągnięciom współczesnej technologii przeniosły ich w podróż do dawnego świata…

          • Pasowanie na czytelnika

          • 30 marca z pewnością zapisze się w pamięci pierwszoklasistów. Tego dnia zostali oficjalnie pasowani na czytelników. Odbyło się to w Filii nr 4 Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej i połączone było z lekcją biblioteczną - „Teatrałki czyli Paweł i Gaweł dla najmłodszych”. Uczniowie poznali podstawowe pojęcia związane z teatrem, wzięli udział w inscenizacji bajki oraz zabawach związanych z tematem lekcji. Po takim wspaniałym wprowadzeniu uroczyście przyrzekli, że będą kochać książki, szanować je i korzystać z ich mądrości. Z tej okazji otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wyprawkę czytelniczą z projektu „Mała książka – wielki człowiek”.

            Nie rodzimy się z potrzebą czytania, ale możemy ją rozwijać, aby stała się nawykiem, przygodą, która nigdy się nie kończy, bo przecież "czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała".

             

          • Warsztaty pt. Zabawy w teatr.

          • Uczniowie klasy czwartej wzięli udział w inspirujących warsztatach pt. Zabawy w teatr, które prowadziły Dorota Patejko- nauczyciel języka polskiego i Bernadeta Węgrzyn aktorka- lalkarka w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej. Filii nr 4

          • Klub Młodych Odkrywców

          • Początek wiosny klubowicze uczcili spacerkiem do ustrobieńskiego pomnika przyrody. To dąb "Ustrobniak" - wspaniały, 300-letni świadek historii, zdobywca 3 miejsca w konkursie "Drzewo Roku 2018". Najmłodsi wiedzą, że mamy w swoim otoczeniu wspaniałe drzewo, o które powinniśmy dbać, aby mogło zachwycać kolejne pokolenia. Szkoda, że dorośli nie dają dobrego przykładu i zabrakło nam worków na śmieci, które mijaliśmy w drodze powrotnej do szkoły.

          • Wiosno, ach to Ty!

          • Mimo niesprzyjającej pogody, u nas powiew wiosny na całego.

            Dzisiaj jednak świętujemy nie tylko jej nadejście…

            21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Tegoroczny dzień obchodzimy pod hasłem „Z nami, nie dla nas”, które podkreśla kluczowe podejście do niepełnosprawności oparte na prawach człowieka.

            Pamiętajcie- ograniczenia istnieją tylko w naszej głowie!

          • Pierwszy dzień wiosny

          • Sposób pierwszaków na powitanie wiosny? Akcja „Bratki – sadzimy przed szkołą kwiatki” !

            Ich nazwa pochodzi od „bratać się” czyli kolegować, kumplować, nawiązywać przyjazne stosunki.

            Tego właśnie życzymy wszystkim uczniom u progu nadchodzącej wiosny!

          • Wyróżnienie!

          • Zdjęcie "Ekouczeń w szkole i poza nią", które zostało wykonane w trakcie pobytu uczniów w szkole podstawowej w Portugalii w ramach projektu "Uczniowie rozwijają swoje kompetencje dzięki współpracy z uczniami z krajów UE" (program: POWER 2019 r.) otrzymało wyróżnienie w konkursie Selfie+ 2022 organizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w kategorii "Wartości Europejskie w Nowej Perspektywie".

            (Na zdjęciu Blanka, obecnie uczennica VIII klasy, sadzi warzywa w ekologicznej szklarni, która powstała przy szkole w Apulii).

            Paweł Cisoń

          • Erasmus+

          • Wszystko, co dobre, szybko się kończy … w tym przypadku nie mogło być inaczej.

            Na pożegnanie szkoła partnerska przygotowała miłą niespodziankę – wieczór pożegnalny z muzyką i pysznymi smakołykami.

            Erasmus w Bułgarii był jak barwna opowieść pełna słońca, pięknych krajobrazów i okoliczności przyrody, smaków oraz przyjaźnie nastawionych ludzi. Czas pobytu upłynął ciekawie i pracowicie, mieliśmy możliwość poznania pięknego kraju, jego tradycji, kultury oraz wszechstronnego rozwoju i doskonalenia umiejętności językowych. Ta niesamowita przygoda na zawsze pozostanie w naszych wspomnieniach.

            Szczególne podziękowania kierujemy w stronę dyrektora szkoły 176 im. św. Cyryla i Metodego-Nikolaya Radulova oraz koordynatora projektu z Bułgarii Didi Todorov i Marisy Nikol za wspaniale zorganizowany czas i niezwykłą gościnność dzięki której czuliśmy się jak w domu.

            Jeszcze raz dziękujemy.

            Aleksandra Krężałek

            Paweł Cisoń

            Благодарим ви за гостоприемството

            Współfinansowane przez Unię Europejską

          • Erasmus+

          • Kolejny intensywny dzień trwa- wizyta w szkole nr 176 im. świętych Cyryla i Metodego, a tam rozdanie certyfikatów wszystkim uczestnikom mobilności. Podczas gdy nauczycieli omawiali sprawy z kolejną mobilnością w Estonii uczniowie mieli okazję lepiej poznać swoich kolegów z innych krajów. Następnie odwiedziliśmy klasztor Kremikovtsi i lokalny dom kultury, gdzie uczyliśmy się bułgarskiego tańca!

            Na ten moment to tyle- idziemy się przygotować na wieczór pożegnalny - a z niego relacja dopiero jutro.

            Współfinansowane przez Unię Europejską.

            Aleksandra Krężałek

            Paweł Cisoń

          • Erasmus+

          • Dziś aktywny dzień - zaczęliśmy od zwiedzania Narodowego Muzeum Historycznego Sofii. Jest to jedno z największych muzeów, w którym można zapoznać się z historią Bułgarii oraz całych Bałkanów. Znajdują się tu zbiory odkryte w czasie wykopalisk. Jednymi z cenniejszych są przedmioty, które odnaleziono w grobowcu trackiego króla z lat 330-300 p.n.e.

            Następnym punktem była wizyta w Parku Narodowym Witosza, gdzie zastała nas zima. W pamięci na pewno zostanie nam widok Skalnej Rzeki - długiej wstęgi głazów biegnących po stoku góry. Stamtąd udaliśmy się do parku Kambanite gdzie nad drzewami góruje niemal czterdziestometrowy pomnik, zbudowany z czterech potężnych pylonów. Na jego szczycie… dzwony. Jakby zaplątane w gęstej pajęczynie. Ale zaraz… poniżej jest ich więcej. W sumie… około stu trzydziestu, a wśród nich te z Chin, Nepalu, Tajwanu, Peru i Polski.

            Ostatnim punktem programu było zwiedzanie soboru Aleksandra Newskiego-najbardziej rozpoznawalnego budynku Sofii.

            Na koniec udaliśmy się do bułgarskiej restauracji Starata Kyszta.

            To był kolejny dobry dzień.

            Współfinansowane przez Unię Europejską.

            Aleksandra Krężałek

            Paweł Cisoń

          • Erasmus+

          • To już półmetek naszej projektowej przygody w Bułgarii. Ten dzień, podobnie, jak poprzednie również był pełen wrażeń i atrakcyjnych działań w ramach naszego projektu. Dzień rozpoczął się od wizyty na biofarmie, na której uczniowie poznali tajniki ekologicznej uprawy warzyw, owoców i ziół. Następnie w międzynarodowych polsko-estońsko-turecko-bułgarkich grupach przygotowywali potrawy z wykorzystaniem warzyw i owoców pod czujnym okiem właścicielki biofarmy oraz bułgarskich nauczycieli. W trakcie pracy uczniowie musieli wykazać się nie tylko kulinarnymi umiejętnościami ale także umiejętnością pracy pod presją czasu w zróżnicowanym, międzynarodowym środowisku. Wszyscy spisali się na medal, co widać na zdjęciach. Przygotowane potrawy były niezwykle kolorowe i… przede wszystkim przepyszne!

            Nauczyciel z kolei z inicjatywy Dyrektora partnerskiej szkoły p. Nikolaya Radulova odbyli niezwykle interesujące spotkanie z miejscowymi przedstawicielami władz okręgowych, które reprezentowała p. Daniela Raycheva. W trakcie spotkania nauczyciele poznali bułgarski system oświaty, dyskutowali nad podobieństwami i różnicami pomiędzy bułgarskim, tureckim, polskim i estońskim systemem oświaty oraz podzielili się dobrymi praktykami. Spotkanie było niezwykle inspirujące dla wszystkich nauczycieli.

            Na koniec dnia nauczyciele spotkali się w Szkole Podstawowej nr 176 im. Cyryla i Metodego w Negovan w celu omówienia scenariuszy zajęć dotyczących zdrowego stylu życia, które były wykorzystywane w ich szkołach a uczniowie, w tym samym czasie, spędzali miło popołudnie z rodzinami swoich bułgarskich kolegów.

            Współfinansowane przez Unię Europejską

            Paweł Cisoń

            Aleksandra Krężałek

          • Szkolne Koło PCK

          • Zbiórka środków chemicznych dla PCK została dzisiaj posegregowana, podliczona i zapakowana, a jutro trafi ,do OR PCK Krosno.

            Dziękujemy za przekazane produkty

            #OR PCK KROSNO#SPUSTROBNA#POMAGAMY

            Szkolny opiekun Koła PCK

            Iwona Nalepa-Dziadosz

    • Kontakty

  • Galeria zdjęć

      brak danych