• Konkurs plastyczny w Szkole Podstawowej w Wojaszówce

          • 18 kwietnia  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie „Wiosna wyśpiewana i słowem malowana”. Konkurs plastyczny polegał na własnej interpretacji wiersza o tematyce wiosennej. Nasi uczniowie wykonali ciekawe prace, które zostały docenione przez jury.

            W kategorii klas I - III

            1 miejsce otrzymała praca Natalii Jabłońskiej z klasy III, 3 miejsce zajęła praca Macieja Syrka kl. III.   

            W kategorii klas IV – VIII

            2 miejsce zajęła Maria Filipczak kl. VI, a wyróżnienie zdobyła Wioletta Lawera kl. VII.

            Gratulacje!

          • Erasmus+

          • Po pięciu intensywnych dniach mobilności w Polsce, z nutką nostalgii powoli kończymy realizację projektu Erasmus+ „3,2,1…Czas na zdrowie!

            To była niesamowita przygoda! Dziękujemy naszym partnerom z Turcji, Bułgarii i Estonii za wspólny czas i cenne doświadczenia. Dzięki Wam każdy dzień był pełen inspiracji!

            Szczególne podziękowania należą się:

            panu Pawłowi, który był inicjatorem tego wspaniałego projektu.

            panu Wójtowi Sławomirowi Stefańskiemu za możliwość realizowania projektu oraz za zorganizowanie transportu, który umożliwił nam swobodne przemieszczanie się podczas mobilności.

            pani Sylwii Minior i pani Danucie Daszykowskiej za realizację projektu od strony finansowej.

            pani Sołtys Barbarze Stefańskiej za możliwość skorzystania z sali domu ludowego.

            nauczycielom za piękne dekoracje, część artystyczną, gazetki, materiały i ogrom pracy, którą włożyli w przygotowanie całego tygodnia. Wasz wkład był nieoceniony!

            Paniom Monice, Natalii, Kasi oraz panu Mariuszowi za niezastąpioną pomoc i wsparcie na każdym kroku.

            Rodzicom za pyszny poczęstunek, który umilał nam poniedziałek, środę i piątek. Wasza gościnność i zaangażowanie są niezwykłe!

            Rodzicom i nauczycielom za przygotowanie i obsługę kolacji pożegnalnej.

            Pani Dyrektor, zaproszonym gościom, rodzicom i nauczycielom za wspaniałą zabawę podczas wczorajszej uroczystości. To były niezapomniane chwile pełne radości i integracji.

            Pani Gosi i Natalii za wspaniałe torty, które były nie tylko pyszne, ale także pięknie ozdobione.

            Naszym uczniom za zaangażowanie w realizację zadań projektowych. Byliście niesamowici.

            To były fantastyczne dni pełne wspólnych doświadczeń i emocji. Miejmy nadzieję, że nasza Erasmusowska przygoda jeszcze się nie kończy!

          • Erasmus+

          • To już ostatni dzień pełen niezapomnianych chwil z naszymi przyjaciółmi z Turcji, Bułgarii i Estonii! Od samego rana gościliśmy uczniów ze szkół partnerskich na warsztatach pszczelarskich. Mnóstwo wiedzy, ciekawostek i świetnej zabawy! A to wszystko dzięki jedynej w swoim rodzaju Pani Natalii.

            Pszczelara- pełna pasji- poprowadziła dzisiejsze warsztaty z wielkim zaangażowaniem i profesjonalizmem. Dzięki temu udało się zainteresować młodzież tematyką pszczelarstwa. Nasze zajęcia osiągnęły wyższy wymiar, stając się nie tylko źródłem wiedzy, ale także inspiracją do działań na rzecz środowiska i społeczności lokalnej.

            Mieliśmy okazję samodzielnie stworzyć świece, pomalować ul- w którym niebawem zamieszkają pszczoły- wykonać eko-torby no i przede wszystkim skosztować prawdziwego miodku.

            A po pełnym wrażeń poranku czekała nas wizyta w Pijalnia Czekolady w Korczynie - M.Pelczar Chocolatier, gdzie mogliśmy cieszyć się smakiem słodkich, czeko-pamiątek.

            Podsumowaniem wszystkich dotychczasowych aktywności był wspólny obiad w Restauracja Portius.

            Teraz z niecierpliwością czekamy na wieczorną imprezę pożegnalną, która zapewne będzie kolejną niezapomnianą chwilą naszej międzynarodowej przyjaźni.

            Dziękujemy wszystkim za ten wspaniały czas.

            Współfinansowane przez Unię Europejską

          • Erasmus+

          • Kolejny dzień Erasmusowej przygody... spędziliśmy w malowniczym Krakowie.

            Zwiedziliśmy Barbakan, Kościół Mariacki, Sukiennice, Collegium Maciuś, oraz Wawel. Ogromna atrakcją dla naszych gości byli wejście na wieżę z dzwonem Zygmunta, gdzie każdy mógł dotykając dzwon pomyśleć życzenie... Zjedliśmy wspólny obiad Pod Smoczą Jamą. Zwiedzanie Krakowa zakończyliśmy zakupem pamiątek na krakowskim rynku...

            Współfinansowane przez Unię Europejską

          • Let’s make a pizza you and me!

          • Dziś na naszych zajęciach zagościło ulubione danie dzieci- pizza Każdy mógł wybrać ulubione dodatki, co sprawiło, że każda pizza była niepowtarzalna. To także doskonała okazja do nauki współpracy, precyzji i zdolności manualnych poprzez układanie składników na cieście. Po takiej lekcji na pewno dzieciaki z apetytem będą czekać na kolejne przygody kulinarne w szkole!

            Zobaczcie sami jak nasi najmłodsi z pomocą starszej koleżanki wspaniale poradzili sobie w kuchni.

            Aleksandra Krężałek

            Karolina Nowak

          • Erasmus+

          • Dacie wiarę, że to już półmetek naszej erasmusowej przygody! Czas, wypełniony niezapomnianymi doświadczeniami i fascynującymi przygodami mija nam niezwykle szybko…

            Zwiedzanie Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej, czyli interaktywny spacer po nowoczesnej przestrzeni, ale także spotkanie z żywą kulturą – ze znawcami tradycji oraz mistrzami rzemiosła, nie obeszło się więc bez warsztatów lepienia pierogów - każdy z nas stał się prawdziwym mistrzem kulinarnej sztuki!

            Tuż po prawdziwej, pierogowej uczcie, postanowiliśmy odkryć tajemnice Zamek Kamieniec, gdzie oddaliśmy się kreatywnej ekspresji na warsztatach ceramicznych. Ale to nie koniec! Za nami również gra terenowa- niesamowite chwile pełne emocji i wyzwań. Zadania były nie tylko świetnym źródłem zabawy, ale także zdrowej rywalizacji, która dodatkowo wzbogaciła nasze doświadczenie. Niezapomniane wspomnienia i niezła dawka adrenaliny - to był dzień pełen niezapomnianych wrażeń!

            A popołudnie wszyscy goście spędzili razem z naszymi uczniami i ich rodzinami, integrując się i czerpiąc radość z wspólnie spędzonych chwil.

            #Erasmus #WymianaKulturowa #Przygoda #Integracja

            Współfinansowane przez Unię Europejską

          • Erasmus+

          • Za nami szalony i bardzo aktywny dzień z naszymi gośćmi z Turcji, Bułgarii i Estonii.

            Z samego rana wybraliśmy się na warsztaty do ZSP NR 2 Krosno - Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Krośnie - Szpetnar gdzie przyjęto nas bardzo miło i pysznie! Uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli przygotowali prawdziwą ucztę! Był żur i kwaśnica pierogi, proziaki, gomółki, kluski śląskie, zrazy, modra kapusta, oscypki, jabczak… i wiele, wiele innych smakołyków! Dziękujemy nauczycielom i dyrekcji szkoły za tak gościnne podjęcie nas i naszych gości.

            Następnie wspięliśmy się na szczyt wieży farnej, gdzie zachwycił nas piękny widok! Wysłuchaliśmy tam kilku historycznych ciekawostek, które opowiedziała nam Pani Zuzia z Muzeum Rzemiosła w Krośnie i pobiegliśmy pędem do Centrum Aktywności Młodzieży Krosno, gdzie wspaniałe warsztaty artystyczne przygotowała dla nas Pani Ania Morcinek z Bwa Krosno Galeria Sztuki, dziękujemy (koniecznie tam zaglądnijcie)!

            Miejsce, w którym młodzież mogła puścić wodze fantazji bawiąc się przy tym przednio.

          • Erasmus+

          • Przyszedł czas na ostatnie spotkanie w ramach projektu Erasmus+ „3, 2, 1… Czas na zdrowie!”.

            Jest nam niezmiernie miło gościć w naszej szkole partnerów z Turcji, Bułgarii i Estonii.

            Pierwszy dzień minął nam bardzo intensywnie - oficjalne powitanie naszych gości, program artystyczny przygotowany przez naszych utalentowanych uczniów oraz ich przyjaciół z Klub Sportowy Sabonia Ustrobna, wspaniały występ Weroniki przy akompaniamencie Pana dr Daniela Eibina, dyrektora Zespółu Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego w Krośnie, warsztaty tańca ludowego, które poprowadziła dla nas niezastąpiona Maja Szelc wraz ze swoim partnerem Kubą… Znalazł się także czas na pyszny poczęstunek, za który serdecznie dziękujemy rodzicom

            Mnóstwo dobrej zabawy i pozytywnej energii oraz wiele ciekawych rozmów i nawiązywanie nowych znajomości. Nie możemy się doczekać kolejnych dni pełnych inspiracji i współpracy!

            Dziękujemy za przybycie zaproszonym gościom: wójtowi Gminy Wojaszówka, Panu Sławomirowi Stefańskiemu, Pani sołtys - Barbarze Stefańskiej oraz Pani Małgorzacie Szybiak z PZPW Podkarpacki Zespół Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie.

            #ErasmusPlus #CzasNaZdrowie #MiędzynarodowaWspółpraca

            Współfinansowane przez Unię Europejską

          • "Sprzątanie Świata"

          • "Sprzątanie Świata" - czyli budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. Dzisiaj uczniowie klasy 4 biorąc udział w akcji "Sprzątanie Świata" wzięli się do roboty i usunęli śmierci zalegające w okolicy naszej szkoły.

          • Pasowanie na Czytelnika

          • Pierwszoklasiści oficjalnie zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Zaczęła się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które mogą już same czytać. Po otrzymaniu garści informacji na temat regulaminu wypożyczania, zasad w bibliotece oraz zasad postępowania z książkami, uczniowie rozwiązywali zagadki związane z bohaterami bajek. Na zakończenie otrzymali prezent- książkę, oraz pamiątkowy dyplom.

          • Wielka Liga Czytelników!

          • W tym roku udział w konkursie wzięło 32 uczniów naszej szkoły. Po miesiącach intensywnej pracy odbył się półfinał, który pozwolił wyłonić laureatów.

            W kategorii kl. I-III zdobyli:

            - Tytuł i dyplom Mistrza Szkoły - Anna Malewska,

            - Tytuł i dyplom I Wicemistrza Szkoły - Natalia Jabłońska,

            - Tytuł i dyplom II Wicemistrza Szkoły - Maciej Syrek.

            - Tytuł i dyplom Znakomitego Czytelnika:

            Aniela Ratusińska, Aleksander Zajdel, Oliwia Pikul, Apolonia Stefańska, Wiktoria Lidwin, Pola Ziobro, Klaudia Żołna, Emilia Grochowska, Julia Wilk, Zuzia Pabisz, Mira Syrek.

            W kategorii kl. IV- VI zdobyli:

            - Tytuł i dyplom Mistrza Szkoły - Iga Krężałek,

            - Tytuł i dyplom I Wicemistrza Szkoły - Lena Guzik,

            - Tytuł i dyplom II Wicemistrza Szkoły - Jan Zajdel.

            Do finału VII Ogólnopolskiego Konkursu WLC zakwalifikowały się:

            Natalia Jabłońska

            Anna Malewska

            Iga Krężałek

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a naszej reprezentacji życzymy powodzenia w finale!

          • Erasmus+

          • Lekcja zdrowego odżywiania w klasie szóstej! Uczniowie wzięli sprawy w swoje ręce i stworzyli własne przepisy na zdrowe przekąski. Od kreatywnych sorbetów po oryginalne koktajle pełne kolorów i smaku! Ale najważniejsze jest to, że wszyscy świetnie się bawili i zobaczyli, jak proste i satysfakcjonujące może być przygotowywanie zdrowych i smacznych przekąsek .

            Metodologia STEAM to całkowite odwrócenie tradycyjnego podejścia do nauczania. Uczeń przestaje być biernym odbiorcą wiedzy podawanej przez nauczyciela. Staje się naukowcem, konstruktorem, odkrywcą!

            Dzięki STEAM uczniowie mają możliwość eksperymentowania, rozwiązywania problemów i tworzenia, co stawia ich w centrum procesu nauki, rozwijając zarazem umiejętności potrzebne do sukcesu w przyszłości.

            #ZdroweOdżywianie #KulinarnaPrzygoda #STEAM #innowacja

            Współfinansowane przez Unię Europejską

            Karolina Nowak

          • Pola Nadziei 2024

          • Pola Nadziei 2024 już za nami. Na konto Krośnieńskiego Hospicjum wpłacamy 1750 złotych. Dziękujemy wolontariuszom za służbę, a Wam drodzy darczyńcy za ogromne serce.

          • Szkolne Koło PCK

          • Składamy serdeczne podziękowania dla Wszystkich, którzy wzięli udział w przedświątecznej zbiórce żywności dla potrzebujących. Zebrane produkty zostały posortowane przez członków Szkolnego Koła PCK i przekazane do OR PCK w Krośnie. Mamy nadzieję, że dzięki Waszemu zaangażowaniu przyczynimy się do uczynienia czyichś Świąt lepszymi.

          • Wiosna, wiosna, wiosna, ach to Ty!

          • W końcu możemy zanucić słowa tej piosenki.

            Oficjalnie ogłaszamy początek WIOSNY.

            Pożegnaliśmy zimę tradycyjnie- marzannami.

            Niech WIOSNA zostanie już z nami za dobre.

            21 marca to kalendarzowy pierwszy dzień wiosny, ale nie tylko.

            W tym dniu obchodzimy również Światowy Dzień Zespołu Downa.

            Zwróciliśmy uwagę społeczeństwa w tej kwestii, pomaszerowaliśmy w kolorowych,różnych skarpetach, które są symbolem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim zmagają się osoby z zespołem Downa.

            Dziękujemy tym, którzy postanowili zakupić medal/cegiełkę na rzecz Fundacja Coś Dobrego , która zajmuje się zbiórką pieniędzy dla dzieci potrzebujących.

            PS. Dziękujemy Panu Mariuszowi za pomoc i przygotowanie ogniska.

          • Pierwszy Dzień Wiosny

          • Najmłodsi również potwierdzają, że wiosna przyszła - wiele jej oznak podziwiali podczas spaceru. Klasowa uczta, to dobry sposób na jej powitanie. Było zdrowo, kolorowo i radośnie.

          • Dzień Liczby Pi

          • Liczba π, zwana także ludolfiną to stała matematyczna, która określa stosunek długości obwodu koła, do długości jego średnicy.  Pi jest niewątpliwie najsłynniejszą liczbą świata. W przybliżeniu równa jest 3,14. 

            Z okazji tego  święta w naszej szkole zostały przeprowadzone dwa konkursy: fotograficzny oraz na zapamiętanie jak największej liczby cyfr po przecinku rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Oto wyniki:

            Konkurs Mistrz Pamięci Liczby Pi:

            I miejsce - Nikola Jakubus - zapamiętała 223 cyfry po przecinku

            II miejsce - Emanuel Grochowski - zapamiętał 210 cyfr po przecinku

            III miejsce - Julia Urbanek - zapamiętała 64 cyfry po przecinku

             

            Konkurs fotograficzny "Liczba Pi w obiektywie":

            I miejsce - Gabriela Sikora 

            II miejsce - Iga Krężałek 

            III miejsce - Maria Filipczak 

             

            Wszystkim, którzy wygrali - gratulujemy!

            Nauczyciele matematyki. 

             

             

             

             

          • Dzień Pandy

          • Od rana, w naszej szkole można było zaobserwować przemykające korytarzami… pandy! Mniejsze, większe i z uśmiechami od ucha do ucha!

            A to wszystko w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pandy, z inicjatywy uczennic z klasy szóstej!

            Był słodki poczęstunek, foto-budka, kolorowa gazetka oraz prezentacja z fascynującymi faktami o tych przesympatycznych misiach.

            Pamiętajmy, że obchody Międzynarodowego Dnia Pandy to nie tylko okazja do uczenia się o tych wyjątkowych zwierzętach, ale także do refleksji nad koniecznością ochrony różnorodności biologicznej i środowiska naturalnego na naszej planecie. Dzięki takim inicjatywom jak nasze dzisiejsze obchody, możemy propagować ideę troski o zagrożone gatunki oraz promować świadome podejście do ochrony naszej przyrody.

            —————————————————————————-

            W dzisiejszym świecie, pełnym dynamicznego postępu, kluczem do sukcesu jest połączenie kreatywności z nowymi technologiami. Edukacja STEAM to właśnie taka innowacyjna droga, która uczy naszego ucznia nie tylko pasywnego przyswajania wiedzy, ale przede wszystkim stawia go w roli wynalazcy i projektanta. Dzięki temu podejściu uczymy się wspólnie, kreatywnie i efektywnie!

            Dziękuję moim Uczennicom za zaangażowanie, pomysłowość i wysiłek w przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia! Dzięki Waszej determinacji i entuzjazmowi, dzisiejsze obchody były nie tylko edukacyjne, ale także pełne radości i inspiracji dla całej społeczności szkolnej.

             

            Współfinansowane przez Unię Europejską

            Karolina Nowak

             

    • Kontakty

  • Galeria zdjęć

      brak danych